Reklama
reklama

Dyji sjíždělo skoro dva tisíce vodáků

Premiérovou sezónu zažily i nové skluzavky na řece Dyji. Ty se dostavěly sice až v průběhu prázdnin, ale společný marketing Vodáckého oddílu Neptun a města Znojma zafungoval už daleko dříve. Řeku sjelo zhruba 1 800 vodáků, což je asi o 500 více než vloni.

„Nárůst vodáků určitě připisuji lepší sjízdnosti řeky díky vybudovaným skluzavkám. Zjednodušily vodákům průjezd Znojmem a Dyje je navíc díky nim sjízdná i pro úplné začátečníky. Vodák nemusí hledat nejbezpečnější místo pro splutí jezu, nemusí ani z lodě vystupovat a tahat se se všemi věcmi po souši, pokud si na jez nevěří,“ říká vedoucí Vodáckého oddílu Neptun David Gros.

Dyji neobjevují jen turisté, ale také Znojmáci a lidé z blízkého okolí. „Velice pozitivně skluzy přivítaly i školní skupiny. Díky tábořištím, která v Krhovicích a v Hrádku vznikla, sem mohou školní třídy jezdit i na vícedenní výlety,“ dodává Gros.

Vybudování skluzavek na Dyji a tábořišť financovalo město Znojmo. Cílí tím na rozvoj cestovního ruchu ve Znojmě. „Jedná se o jednu z dalších aktivit, kterou se může Znojmo pro turisty prezentovat. Naším záměrem je, aby tu návštěvníci zůstávali několik dní a nevyráželi do Znojma jen na jednodenní nebo dvoudenní výlet. Nyní mají další důvod, proč ve Znojmě zůstat o něco déle. Řeka Dyje jim má co nabídnout. Navíc se nejedná o divokou řeku, a tak je ideální i pro začátečníky nebo rodiny s dětmi," říká místostarosta Jan Grois.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře