Reklama
reklama

Dopravní hřiště a cykloareál za židovským hřbitovem dostaly konkrétnější obrysy

Plánovaná stavba multifunkčního dopravního hřiště, které má vyrůst na místě bývalého autocvičiště za židovským hřbitovem ve Znojmě, zajímá především ty, kteří se víceméně profesně věnují dopravní výchově mladé generace. Tomu také odpovídalo složení auditoria při veřejném projednání stavebního programu pro multifunkční cyklistický areál.

„Potřebujeme v předstihu slyšet návrhy a připomínky lidí, kteří budou komplex v budoucnu využívat,“ konstatoval v úvodu místostarosta Jan Grois, který se touto problematikou systematicky zabývá. Vyzval pak přítomné pedagogy, sociální pracovníky, strážníky znojemské městské policie i policisty z Dopravního inspektorátu policie a další, aby formulovali své požadavky a nápady.

Projektant detailně vysvětlil, jak podobná zařízení nejen v Česku fungují, a ukázal, jak by mělo vypadat to znojemské. Zajímavé byly praktické zkušenosti, o které se podělili hosté z Olomouce, kde se dopravní hřiště na podobné bázi provozuje už několik let.

Mluvilo se samozřejmě nejen o tom, jak bude členěna zhruba hektarová plocha samotného dopravního hřiště. Důležité bude i dopravní napojení, parkování, zázemí pro teoretickou výuku. Areál by se měl využívat i o víkendech, takže by tu nemělo chybět zázemí pro rodiny s dětmi, jako je sociální zařízení, možnost občerstvení, stojany na kola nebo přístřešek na kočárky. V diskuzi zaujala i možnost zřídit půjčovnu nejen kol, ale také elektro autíček. Padl i návrh, aby se v provozní budově zřídila služebna Městské policie Znojmo.

Ze zřetele se však nepouštěl fakt, že hlavním cílem je naučit děti a mládež jak se správně a bezpečně pohybovat na silnicích. Dopravní výchova na školách sice v teoretické rovině prolíná různými předměty, ale možnost nacvičit si získané vědomosti v praxi zatím ve Znojmě chybí.

Všechny přítomné tedy zajímalo, kdy se začne budovat. Odpověď na tuto otázku patří k těm složitějším. „Budeme samozřejmě pokračovat v práci na projektové dokumentaci,“ slíbil místostarosta Grois. Přitom se podle jeho slov budou intenzivně hledat cesty, jak získat potřebné peníze na třiceti až čtyřicetimilionovou investici. V úvahu samozřejmě připadá hlavně využití projektů EU. Pokud bude znojemská radnice úspěšná, mohlo by dopravní hřiště sloužit svému účelu do dvou až tří let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře