Reklama
reklama

Domobrana ve Znojmě? U hotelu Dukla prý stále není bezpečno

V okolí hotelu Dukla ve Znojmě, kde v listopadu cizinec pobodal dva muže, stále není klid. Přestože radnice slíbila, že místo budou  24 hodin denně hlídat policisté, poslali lidé bydlící v této části města radním petici. A chtějí zřídit i domobranu.

Prostřednictvím petice lidé usilují o zvýšení bezpečnosti v dolní části města Znojma. Starosta Znojma se také konkrétně vyjádřil k jednotlivým požadavkům občanů. „Naprosto chápu znepokojení obyvatel dolní části města a chtěl bych je ujistit, že děláme maximum pro to, aby lokalita v blízkosti hotelu byla bezpečná,“ ubezpečil starosta Vlastimil Gabrhel.

Na ochranu před negativními jevy spojenými s hraním některým sázkových her, loterií a jiných podobných her vydalo Zastupitelstvo města Znojma obecně závaznou vyhlášku, o regulaci provozu sázkových her, loterií a jiných podobných her.  Tato vyhláška, vydaná na sklonku října, mimo jiné zakazuje provozovat zmíněné hry a loterie na celém území města v pracovní dny v době od 6 do 8 hodin. Na území městské památkové rezervace a v provozovnách na ulicích Dukelských bojovníků, Holandská a Sokolovská pak nelze provozovat sázkové hry a loterie v kasinech, hernách, pohostinských zařízeních a jiných místech. „Tento zákaz se ale nevztahuje na ta zařízení, kde bylo provozování povoleno přede dnem nabytí účinnosti zmíněné vyhlášky a nebude se na ně vztahovat ani při opětovném povolení, pokud budou provozovány ve stávajících provozovnách. Prozatím se tedy povolené herny v dotčené lokalitě nebudou rušit, vyčká se, zda negativním jevům zamezí další opatření,“ vysvětlil připomínku k hracím automatům starosta.

K dalším opatřením v této části Znojma patří zejména zvýšení počtu kontrol městskou a státní policií. Pravidelné kontroly tam provádí také cizinecká policie. Policie také posílila znojemský odbor o deset policistů.

Od nového roku budou v dolní části města hlídkovat dva okrskáři městské policie, k dispozici bude i pes. Hlídkovat se bude také u Základní školy JUDr. Josefa Mareše.

Případný vznik domobrany se radním nelíbí, upozorňují na fakt, že město Znojmo zajišťuje veřejný pořádek prostřednictvím městské policie a ke zřízení domobrany není kompetentní.

„Na posílení kamerového systému a umístění nových kamer v této lokalitě pracuje radnice už od poloviny tohoto roku,“ konstatoval starosta města. Vyřizovala se potřebná povolení, uskutečnila se výběrová řízení a v současné době probíhají technické přípravy na umístění a spuštění dvou kamerových bodů, které budou monitorovat exponovanou oblast. Kamery by měly být během ledna již plně v provozu, pokud počasí dovolí provádět instalační práce.

Zatím se nepočítá se zvýšením počtu lamp veřejného osvětlení, ale město bude zvýšenou měrou dbát na to, aby veřejné prostranství v této části města bylo maximálně přehledné a upravené.

„Tato opatření provádíme na základě nové bezpečnostní koncepce radnice Bezpečné Znojmo, která je založena na zvýšení akceschopnosti městské policie, na modernějším kamerovém systému v ulicích i na nové obecně závazné vyhlášce o regulaci hazardu,“ připomíná starosta.

Vedení města si také bedlivě střeží okolí hotelu Dukla, co se týče nových podnikatelských aktivit. „Rada na svém posledním zasedání například nesouhlasila s žádostí jednoho vietnamského spoluobčana o udělení výjimky z povinnosti vytvořit parkovací místa, která jsou nutná v případě vzniku nové restaurace či bistra. V této oblasti je restauračních zařízení již dost, nehledě na to, že by zde mohl, byť nelegálně, být provozován hazard. Stejný žadatel totiž žádal před časem i o souhlas k provozování restaurace s herními automaty. I tuto žádost jsme, díky již platné vyhlášce o regulaci hazardu, mohli s čistým svědomím zamítnout,“ dodává starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře