Reklama
reklama

Domobrana ve Znojmě? U hotelu Dukla prý stále není bezpečno

V okolí hotelu Dukla ve Znojmě, kde v listopadu cizinec pobodal dva muže, stále není klid. Přestože radnice slíbila, že místo budou  24 hodin denně hlídat policisté, poslali lidé bydlící v této části města radním petici. A chtějí zřídit i domobranu.

Prostřednictvím petice lidé usilují o zvýšení bezpečnosti v dolní části města Znojma. Starosta Znojma se také konkrétně vyjádřil k jednotlivým požadavkům občanů. „Naprosto chápu znepokojení obyvatel dolní části města a chtěl bych je ujistit, že děláme maximum pro to, aby lokalita v blízkosti hotelu byla bezpečná,“ ubezpečil starosta Vlastimil Gabrhel.

Na ochranu před negativními jevy spojenými s hraním některým sázkových her, loterií a jiných podobných her vydalo Zastupitelstvo města Znojma obecně závaznou vyhlášku, o regulaci provozu sázkových her, loterií a jiných podobných her.  Tato vyhláška, vydaná na sklonku října, mimo jiné zakazuje provozovat zmíněné hry a loterie na celém území města v pracovní dny v době od 6 do 8 hodin. Na území městské památkové rezervace a v provozovnách na ulicích Dukelských bojovníků, Holandská a Sokolovská pak nelze provozovat sázkové hry a loterie v kasinech, hernách, pohostinských zařízeních a jiných místech. „Tento zákaz se ale nevztahuje na ta zařízení, kde bylo provozování povoleno přede dnem nabytí účinnosti zmíněné vyhlášky a nebude se na ně vztahovat ani při opětovném povolení, pokud budou provozovány ve stávajících provozovnách. Prozatím se tedy povolené herny v dotčené lokalitě nebudou rušit, vyčká se, zda negativním jevům zamezí další opatření,“ vysvětlil připomínku k hracím automatům starosta.

K dalším opatřením v této části Znojma patří zejména zvýšení počtu kontrol městskou a státní policií. Pravidelné kontroly tam provádí také cizinecká policie. Policie také posílila znojemský odbor o deset policistů.

Od nového roku budou v dolní části města hlídkovat dva okrskáři městské policie, k dispozici bude i pes. Hlídkovat se bude také u Základní školy JUDr. Josefa Mareše.

Případný vznik domobrany se radním nelíbí, upozorňují na fakt, že město Znojmo zajišťuje veřejný pořádek prostřednictvím městské policie a ke zřízení domobrany není kompetentní.

„Na posílení kamerového systému a umístění nových kamer v této lokalitě pracuje radnice už od poloviny tohoto roku,“ konstatoval starosta města. Vyřizovala se potřebná povolení, uskutečnila se výběrová řízení a v současné době probíhají technické přípravy na umístění a spuštění dvou kamerových bodů, které budou monitorovat exponovanou oblast. Kamery by měly být během ledna již plně v provozu, pokud počasí dovolí provádět instalační práce.

Zatím se nepočítá se zvýšením počtu lamp veřejného osvětlení, ale město bude zvýšenou měrou dbát na to, aby veřejné prostranství v této části města bylo maximálně přehledné a upravené.

„Tato opatření provádíme na základě nové bezpečnostní koncepce radnice Bezpečné Znojmo, která je založena na zvýšení akceschopnosti městské policie, na modernějším kamerovém systému v ulicích i na nové obecně závazné vyhlášce o regulaci hazardu,“ připomíná starosta.

Vedení města si také bedlivě střeží okolí hotelu Dukla, co se týče nových podnikatelských aktivit. „Rada na svém posledním zasedání například nesouhlasila s žádostí jednoho vietnamského spoluobčana o udělení výjimky z povinnosti vytvořit parkovací místa, která jsou nutná v případě vzniku nové restaurace či bistra. V této oblasti je restauračních zařízení již dost, nehledě na to, že by zde mohl, byť nelegálně, být provozován hazard. Stejný žadatel totiž žádal před časem i o souhlas k provozování restaurace s herními automaty. I tuto žádost jsme, díky již platné vyhlášce o regulaci hazardu, mohli s čistým svědomím zamítnout,“ dodává starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře