Reklama
reklama

Díky vyjížďce na kole s vlastní ženou zachránil policista sebevraha

Po pracovní době se znojemský policista jel projet s manželkou do Národního parku Podyjí. Zastavili se u vyhlídky zvané Králův stolec, kde v altánu na svahu seděl muž se sebevražednými sklony. Dvojice zabránila neštěstí.

Na první pohled nevypadal muž jako běžný turista, který by se jen rád kochal přírodními krásami. Neodpovídalo tomu jeho oblečení a ani chování. „Seděl sklesle, psal textovou zprávu, vedle sebe měl položenou fotografii mladé ženy a přes dřevěné zábradlí přehozený textilní popruh,“ popsala znojemská mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Strážník ihned zatelefonoval kolegům ve službě, zda náhodou někdo neoznámil pohřešování osoby se sebevražedným úmyslem. Odhadoval správně. „Opravdu zhruba před hodinou a půl kontaktovala policii žena a žádala o pomoc. Osmatřicetiletý muž prý nechal rodinným příslušníkům dopisy na rozloučenou a rozhodl se skončit se životem,“ informovala mluvčí.

Policie ihned zahájila pátrací akci, prověřila bydliště, zaměstnání a známé, připraven byl i policejní vrtulník. Díky ale správnému načasování policista zabránil neštěstí. „Do příjezdu lékaře a policejní hlídky na uvedené místo Králova stolce se o nešťastného muže postarala manželská dvojice. Poskytli mu prvotní psychologickou pomoc a zoufalému činu zabránili,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře