Reklama
reklama

Díky vyjížďce na kole s vlastní ženou zachránil policista sebevraha

Po pracovní době se znojemský policista jel projet s manželkou do Národního parku Podyjí. Zastavili se u vyhlídky zvané Králův stolec, kde v altánu na svahu seděl muž se sebevražednými sklony. Dvojice zabránila neštěstí.

Na první pohled nevypadal muž jako běžný turista, který by se jen rád kochal přírodními krásami. Neodpovídalo tomu jeho oblečení a ani chování. „Seděl sklesle, psal textovou zprávu, vedle sebe měl položenou fotografii mladé ženy a přes dřevěné zábradlí přehozený textilní popruh,“ popsala znojemská mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Strážník ihned zatelefonoval kolegům ve službě, zda náhodou někdo neoznámil pohřešování osoby se sebevražedným úmyslem. Odhadoval správně. „Opravdu zhruba před hodinou a půl kontaktovala policii žena a žádala o pomoc. Osmatřicetiletý muž prý nechal rodinným příslušníkům dopisy na rozloučenou a rozhodl se skončit se životem,“ informovala mluvčí.

Policie ihned zahájila pátrací akci, prověřila bydliště, zaměstnání a známé, připraven byl i policejní vrtulník. Díky ale správnému načasování policista zabránil neštěstí. „Do příjezdu lékaře a policejní hlídky na uvedené místo Králova stolce se o nešťastného muže postarala manželská dvojice. Poskytli mu prvotní psychologickou pomoc a zoufalému činu zabránili,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře