Reklama
reklama

Děti z mateřské školky otevřely nové hřiště ve Znojmě s nadšeným křikem

Prázdniny začaly a Znojmo dalo dětem hned několik dárků v podobě nových dětských hřišť. Hned čtyři dětská hřiště dostala nebo dostanou nové moderní herní prvky. To největší nové hřiště, na ulici Aninská, slavnostně otevřely děti z mateřské školy Holandská společně s místostarostou Znojma Janem Groisem.

Na Aninské si děti mohou vyhrát na skluzavce, prolézacím tunelu, mostech a podobně. Na nových hřištích si hrají již děti v Mramoticích a u Louckého parku, v těchto dnech se také dokončuje rekonstrukce dětského hřiště na Máchově náměstí. Celkově město do nových dětských hřišť investovalo přes 370 tisíc korun. Tato výsledná cena se díky elektronické aukci dostala na třetinovou úroveň oproti původním předpokládaným nákladům ve výši jednoho milionu korun.

 

"Doufám, že se dětem nová hřiště budou líbit a že jim o prázdninách bude přát počasí, aby si hraní venku náležitě užily. A věřím, že tato nová dětská hřiště ocení i rodiče, neboť splňují všechny bezpečnostní standardy,“ uvedl místostarosta Jan Grois.

 

  

 

  

 

  

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře