Reklama
reklama

Chaty v okolí Vranovské přehrady jsou hlídané. Zloději nemají šanci

Poslední únorovou středu se v okolí Vranovské přehrady konala rozsáhlá policejní akce. Policisté se zaměřili na kontrolu zabezpečení rekreačních objektů. Pětadvacet strážců zákona prošlo téměř polovinu chatové oblasti v těch hůře dostupných částech. Podařilo se jim zkontrolovat šestnáct set rekreačních chat a majitelům zanechat na viditelných místech lístek s datem návštěvy a stavem objektu.

Pětadvacet policistů zkontrolovalo v okolí přehrady přes patnáct set chat. Nezjistili žádné chaty, do kterých by se někdo vloupal. Zaznamenali pouze jednu menší závadu. Jednalo se o pootevřenou venkovní část dvojokna. Vlastníka této chaty ihned telefonicky informovali, aby si svůj majetek řádně zabezpečil. 

Majitelé chat pak našli u dveří "Kontrolní lístek rekreačního objektu". Je na něm uvedené datum provedené kontroly a telefonní číslo. Jedná se o číslo mobilního telefonu, který si policisté ve službě předávají. Je to nejrychlejší a nejúčinnější kontaktování strážců zákona v této lokalitě. Vranovští policisté mají dobrou osobní a místní znalost a snadno se s rekreanty domluví na tom, kde se jejich chata nachází a kam tedy mají v případě nutnosti přijet. Během roku pak tito policisté v rámci běžného výkonu služby objekty průběžně postupně projdou a třikrát až čtyřikrát zkontrolují.

"Během dnešního dopoledne se ozvali již dva chataři, kteří našli kontrolní lístek ze včerejší akce. Byli rádi, že policisté tyto akce provádějí a pomáhají tím střežit jejich majetek," uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Desatero doporučení majitelům rekreačních objektů:
1. Nejčastěji vnikají pachatelé do chat násilným překonáním dveří a oken (vysazení, vyháčkování, vyražení, vypáčení či prokopnutí), věnujte proto dostatečnou pozornost jejich zabezpečení bezpečnostními zámky a západkami, zpevnění zárubně ocelovým pásem apod.
2. Klíče nenechávejte uschované na okýnkách, pod květináči, rohožkami apod.
3. Při dlouhodobé nepřítomnosti odvezte z chaty cenné předměty. Pachatelé se zaměřují především na elektroniku (TV, rychlovarné konvice, MW trouby, rádia, dalekohledy), ale i na nádobí, potraviny, alkohol a oděvy. Často bývá odcizeno též nářadí, vrtačky a sekačky na trávu.
4. Věnujte pozornost i zabezpečení kůlen a přilehlých objektů.
5. U oken zavírejte okenice, tyto je vhodné doplnit o elektronické zabezpečení. Zvažte zabezpečení oken pomocí mříží.
6. Dbejte na kvalitu uzávěrů, kování, okenních překladů a parapetů u oken, stejně jako na kvalitu zámků, zárubní a pantů dveří.
7. Myslete i na bezpečnost balkonových oken a dveří, zvažte instalování uzamykacího systému klika-klika nebo knoflík-klika s bezpečnostní cylindrickou vložkou.
8. Odstraňte "lákadla" (viditelně umístěné cenné předměty, otevřená okna a dveře, dostupné žebříky,...)
9. Zvažte pojištění objektu.
10. Nepodceňujte sousedskou všímavost, spolupracujte mezi sebou i s policií.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře