Reklama
reklama

Centrum Znojma bude krásnější. Dům na Kollárově ulici čeká rekonstrukce

Opravených fasád je v centru Znojma čím dál více a město tak získává krásnou novou a čistou tvář. V investicích nejen do venkovních fasád pokračuje město i v letošním roce. Kompletní rekonstrukce čeká dům číslo 27 na ulici Kollárova.

Domy se však neopravují jen tak na oko. Naším cílem je, abychom dům spravili vždy celý. To znamená nejen na pohled, nejen zvenku, ale investice putují i do oprav dvorních fasád, na které se dříve nemyslelo, omítek nebo střech,“ doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel.

Kromě kompletní opravy venkovní i dvorní fasády se tak dům na Kollárově ulici dočká také výměny padesáti dvou oken a dveří, opraví se omítky ve dvoře i uvnitř domu, položí se nová dlažba ve dvoře, kompletně se natřou, provede se hydroizolace zdiva, repase výkladců v přízemí a opraví se klempířské prvky na střeše.

Zakázku na kompletní rekonstrukci tohoto domu soutěžila Správa nemovitostí města Znojma formou e-aukce. Nejvýhodnější nabídku, konkrétně čtyři miliony čtyři sta tisíc bez DPH, podala znojemská firma Renov spol. s.r.o. Díky e-aukci tak město ušetřilo čtyři sta tisíc korun oproti předpokládaným nákladům na rekonstrukci.

Správa nemovitostí plánuje letos opravit i další domy v městské památkové rezervaci, konkrétně v ulicích Kovářská, Velká Mikulášská, Divišovo náměstí a Horní Česká. Celkově se do těchto oprav má investovat téměř dvacet osm milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře