Reklama
reklama

Centrum Znojma bude krásnější. Dům na Kollárově ulici čeká rekonstrukce

Opravených fasád je v centru Znojma čím dál více a město tak získává krásnou novou a čistou tvář. V investicích nejen do venkovních fasád pokračuje město i v letošním roce. Kompletní rekonstrukce čeká dům číslo 27 na ulici Kollárova.

Domy se však neopravují jen tak na oko. Naším cílem je, abychom dům spravili vždy celý. To znamená nejen na pohled, nejen zvenku, ale investice putují i do oprav dvorních fasád, na které se dříve nemyslelo, omítek nebo střech,“ doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel.

Kromě kompletní opravy venkovní i dvorní fasády se tak dům na Kollárově ulici dočká také výměny padesáti dvou oken a dveří, opraví se omítky ve dvoře i uvnitř domu, položí se nová dlažba ve dvoře, kompletně se natřou, provede se hydroizolace zdiva, repase výkladců v přízemí a opraví se klempířské prvky na střeše.

Zakázku na kompletní rekonstrukci tohoto domu soutěžila Správa nemovitostí města Znojma formou e-aukce. Nejvýhodnější nabídku, konkrétně čtyři miliony čtyři sta tisíc bez DPH, podala znojemská firma Renov spol. s.r.o. Díky e-aukci tak město ušetřilo čtyři sta tisíc korun oproti předpokládaným nákladům na rekonstrukci.

Správa nemovitostí plánuje letos opravit i další domy v městské památkové rezervaci, konkrétně v ulicích Kovářská, Velká Mikulášská, Divišovo náměstí a Horní Česká. Celkově se do těchto oprav má investovat téměř dvacet osm milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře