Reklama
reklama

Bývalý tajemník Znojma Vladimír Krejčíř půjde znovu před soud

Bývalý tajemník městského úřadu ve Znojmě Vladimír Krejčíř bude opět čelit obžalobě z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Uvedl to Znojemský deník.

Krejčíře už soud poslal na rok do vězení za zpronevěru a podvod, další uvedené trestné činy zamítl. Krejčíř čelil obžalobě, že od počátku roku 2009 do září 2010 si na úplatcích přišel asi na 1,9 milionu korun. Od firem prý přijímal finanční dary a nechal si od firem zvelebovat svoji chalupu v Litostrově na Brněnsku. Za to jim údajně pomáhal při přidělování lukrativních městských zakázek.

Tentokrát se měl Krejčíř coby tajemník radnice dopustit zneužití pravomoci úřední osoby při zakázce na nákup dvou osobních aut pro příspěvkovou organizaci. Znojemský státní zástupce Antonín Chaloupka už Deníku potvrdil, že podal obžalobu. Případem se bude zabývat znojemský soud, podle Chaloupky hrozí Krejčířovi až pět let vězení. Krejčíř je přesvědčený o své nevině.

Žalobu na někdejšího tajemníka podalo státní zastupitelství na žádost Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, který v závěru prázdnin ukončil své vyšetřování. Krejčíř podle kriminalistů ovlivnil nákup aut pro znojemské centrum sociálních služeb. Podle vyšetřovatelů majitel znojemského autosalonu prodal Krejčířovu synovi auto se slevou, aby následně získal městskou zakázku. Firma soutěž na začátku roku 2010 skutečně vyhrála.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře