Reklama
reklama

Bezpečnostní opatření nesou ovoce. V dolní části Znojma je klid

Po incidentu, který se odehrál v listopadu loňského roku v blízkosti hotelu Dukla a který vystrašil obyvatele dolní části města, je nyní v ulicích klid. Městská zeleň upravila okolí tak, aby bylo přehlednější, ve dne v noci tam hlídkují policisté i se psem a problematická vinárna je uzavřena. „Jak jsem uvedl již na podzim, Znojmo je bezpečným městem. Díky řadě opatření i ve spolupráci s policií se nám povedlo vnést klid i do této části Znojma, kde obyvatelé pociťovali jisté ohrožení,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Díky navýšení počtu strážníků hlídkují v lokalitě, kterou protíná ulice Dukelských bojovníků, dva strážníci okrskáři od časných ranních hodin až do pozdního večera. Přes noc zde hlídkují střídavě strážníci městské a státní policie. „Z reakcí obyvatel na jihu města je patrné, že častější pohyb strážníků v této oblasti kvitují, což přináší jistě nezanedbatelný efekt zvýšeného pocitu bezpečí občanů. Je ale nutné říci, že lokalita kolem hotelu Dukla nijak nevybočuje, co se týká počtu přijatých telefonických oznámení a stížností, přestupků nebo trestných činů, od velikostně podobných lokalit ve Znojmě,“ vysvětluje ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

Tvrzení ředitele Městské policie Znojmo potvrzují i čísla. V prosinci 2013 a v lednu 2014 přijala městská police 73 telefonických oznámení a stížností z dolní části města, což se rovná třinácti procentům z celkového počtu přijatých oznámení. V případech, kdy zde městské policie řešila protiprávní jednání, se v drtivé většině jednalo o drobné krádeže v obchodních domech.

„Samozřejmě budeme dění v této exponované části města nadále monitorovat. Nicméně bych chtěl říci, že pokud mají občané v této části města zvýšený pocit strachu, který je pochopitelným důsledkem násilného činu z loňského podzimu, chtěl bych je uklidnit, že tyto negativní emoce neodpovídají současné realitě,“ dodává Budín.

„Zároveň jsme se s policií dohodli, že i nadále budou probíhat kontroly ve vinárnách, hospodách nebo hernách, a to zejména o víkendu, abychom měli přehled o tom, co se v těchto provozovnách děje a kdo se tam stýká,“ uzavírá starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře