Reklama
reklama

Bezpečnostní opatření nesou ovoce. V dolní části Znojma je klid

Po incidentu, který se odehrál v listopadu loňského roku v blízkosti hotelu Dukla a který vystrašil obyvatele dolní části města, je nyní v ulicích klid. Městská zeleň upravila okolí tak, aby bylo přehlednější, ve dne v noci tam hlídkují policisté i se psem a problematická vinárna je uzavřena. „Jak jsem uvedl již na podzim, Znojmo je bezpečným městem. Díky řadě opatření i ve spolupráci s policií se nám povedlo vnést klid i do této části Znojma, kde obyvatelé pociťovali jisté ohrožení,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Díky navýšení počtu strážníků hlídkují v lokalitě, kterou protíná ulice Dukelských bojovníků, dva strážníci okrskáři od časných ranních hodin až do pozdního večera. Přes noc zde hlídkují střídavě strážníci městské a státní policie. „Z reakcí obyvatel na jihu města je patrné, že častější pohyb strážníků v této oblasti kvitují, což přináší jistě nezanedbatelný efekt zvýšeného pocitu bezpečí občanů. Je ale nutné říci, že lokalita kolem hotelu Dukla nijak nevybočuje, co se týká počtu přijatých telefonických oznámení a stížností, přestupků nebo trestných činů, od velikostně podobných lokalit ve Znojmě,“ vysvětluje ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

Tvrzení ředitele Městské policie Znojmo potvrzují i čísla. V prosinci 2013 a v lednu 2014 přijala městská police 73 telefonických oznámení a stížností z dolní části města, což se rovná třinácti procentům z celkového počtu přijatých oznámení. V případech, kdy zde městské policie řešila protiprávní jednání, se v drtivé většině jednalo o drobné krádeže v obchodních domech.

„Samozřejmě budeme dění v této exponované části města nadále monitorovat. Nicméně bych chtěl říci, že pokud mají občané v této části města zvýšený pocit strachu, který je pochopitelným důsledkem násilného činu z loňského podzimu, chtěl bych je uklidnit, že tyto negativní emoce neodpovídají současné realitě,“ dodává Budín.

„Zároveň jsme se s policií dohodli, že i nadále budou probíhat kontroly ve vinárnách, hospodách nebo hernách, a to zejména o víkendu, abychom měli přehled o tom, co se v těchto provozovnách děje a kdo se tam stýká,“ uzavírá starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře