Reklama
reklama

Bezpečnostní opatření nesou ovoce. V dolní části Znojma je klid

Po incidentu, který se odehrál v listopadu loňského roku v blízkosti hotelu Dukla a který vystrašil obyvatele dolní části města, je nyní v ulicích klid. Městská zeleň upravila okolí tak, aby bylo přehlednější, ve dne v noci tam hlídkují policisté i se psem a problematická vinárna je uzavřena. „Jak jsem uvedl již na podzim, Znojmo je bezpečným městem. Díky řadě opatření i ve spolupráci s policií se nám povedlo vnést klid i do této části Znojma, kde obyvatelé pociťovali jisté ohrožení,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Díky navýšení počtu strážníků hlídkují v lokalitě, kterou protíná ulice Dukelských bojovníků, dva strážníci okrskáři od časných ranních hodin až do pozdního večera. Přes noc zde hlídkují střídavě strážníci městské a státní policie. „Z reakcí obyvatel na jihu města je patrné, že častější pohyb strážníků v této oblasti kvitují, což přináší jistě nezanedbatelný efekt zvýšeného pocitu bezpečí občanů. Je ale nutné říci, že lokalita kolem hotelu Dukla nijak nevybočuje, co se týká počtu přijatých telefonických oznámení a stížností, přestupků nebo trestných činů, od velikostně podobných lokalit ve Znojmě,“ vysvětluje ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

Tvrzení ředitele Městské policie Znojmo potvrzují i čísla. V prosinci 2013 a v lednu 2014 přijala městská police 73 telefonických oznámení a stížností z dolní části města, což se rovná třinácti procentům z celkového počtu přijatých oznámení. V případech, kdy zde městské policie řešila protiprávní jednání, se v drtivé většině jednalo o drobné krádeže v obchodních domech.

„Samozřejmě budeme dění v této exponované části města nadále monitorovat. Nicméně bych chtěl říci, že pokud mají občané v této části města zvýšený pocit strachu, který je pochopitelným důsledkem násilného činu z loňského podzimu, chtěl bych je uklidnit, že tyto negativní emoce neodpovídají současné realitě,“ dodává Budín.

„Zároveň jsme se s policií dohodli, že i nadále budou probíhat kontroly ve vinárnách, hospodách nebo hernách, a to zejména o víkendu, abychom měli přehled o tom, co se v těchto provozovnách děje a kdo se tam stýká,“ uzavírá starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře