Reklama
reklama

Azylový dům bude mít novou fasádu

Na základě doporučení hodnotící komise, jež vycházela z výsledků elektronické aukce, rozhodla rada města o zadání zakázky malého rozsahu na opravdu fasády objektu Centra sociálních služeb na Přímětické ulici - azylového domu.

„Azylový dům se tak dočká nové fasády, což přispěje i ke zkulturnění této části města,“ konstatuje starosta Vlastimil Gabrhel. Fasáda se kompletně oklepe, nové budou i všechny klempířské prvky na ní. Vymění se vchodové dveře, které jsou již v havarijním stavu. V zadní části fasády se počítá i s dozdívkami. Renovace venkovní fasády a příslušenství přijde na milion a čtvrt korun. Částka se bude hradit s rezervního fondu Centra sociálních služeb.

„Do rozšíření a oprav tohoto objektu se v uplynulých dvou letech investovaly stovky tisíc korun,“ připomíná starosta. Uvedené opravy byly hrazeny z rozpočtu azylového domu. V roce 2013 šlo například o výměnu oken a dveří, opravu elektroinstalace a rekonstrukci sociálního zařízení v celkové hodnotě více než milion korun. „Bylo to možné vzhledem k tomu, že provoz se platil z dotací z projektu Zajištění vybraných služeb sociální prevence v Jihomoravském kraji, takže městská pokladna ušetřila hodně peněz,“ dodává starosta.

V letošním roce se opravily odpady, provedla se výmalba a nainstalován byl zabezpečovací systém, takže tu funguje systém generálního klíče. Navíc se rozšiřoval internet, který je samozřejmě k dispozici v kancelářích, ale i ve společenské místnosti. V budově budou již brzo hotové také nové podlahy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře