Reklama
reklama

Adrenalinové podzemí a tajuplnou náladu představuje Znojmo v novém filmu

Znojmo pokračuje ve spolupráci s filmaři. Tentokrát nechalo kamery nahlédnout do zbrusu nového adrenalinového podzemí. „Film nemá za cíl ukázat všechna místa podzemního labyrintu. Je spíše nahlédnutím do tajuplné nálady nedávno zpřístupněné části znojemského podzemí. Chceme nechat návštěvníkům prostor pro vlastní představu o tom, co je v podzemních chodbách čeká, a tím je nalákat,“ říká ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

S filmaři z VideoBrothers, s bratry Janem a Vítězslavem Otrubovými, spolupracuje Znojmo, potažmo Znojemska Beseda, již několik let. Spot o adrenalinovém podzemí je již devatenáctým v řadě. „V propagaci sázíme právě na krátké filmy, neboť mají jedinečnou vypovídací hodnotu,“ vysvětluje Koudela.

Natáčení filmu probíhalo během února v druhé a třetí adrenalinové trase. Oba filmaři se museli vypořádat s náročnými podmínkami podzemních chodeb. Prostory nejsou osvětlené, některé chodby jsou zaplavené vodou, je zde vysoká vlhkost, která není pro filmařskou techniku právě ideální. Pohyb ztěžují velmi úzká místa a skalní výčnělky.

Natočená propagační videa používá Znojmo jako turistické lákadlo. „V letošním roce se chceme zaměřit na propagace adrenalinového podzemí – unikátního adrenalinového zážitku, který nenabízí žádné jiné město v České republice,“ dodává Koudela.

Spot o adrenalinovém podzemí bude město propagovat nejen prostřednictvím různých veletrhů cestovního ruchu, ale například také na Dni Znojma v Praze v rámci festivalu Architecture Week Praha 2014. Propagační filmy pouštějí také znojemští Orli v rámci svých mezinárodních utkání v EBEL lize.

Adrenalinové trasy v podzemí jsou ukázkou toho, že znojemské podzemí zde můžete zažít zcela jinak než na klasické prohlídkové trase. V adrenalinových trasách se budete se pohybovat velmi netradičně – procházet nízkými chodbami (ztížená chůze v předklonu), protahovat se úzkými profily, brodit se vodou, lézt po mokrých žebřících….  To vše potmě, pouze s čelovou svítilnou, v holínkách a ochranném oděvu. Dle obtížnosti je na výběr ze tří různých adrenalinových tras.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře