Reklama
reklama

Adrenalinové podzemí a tajuplnou náladu představuje Znojmo v novém filmu

Znojmo pokračuje ve spolupráci s filmaři. Tentokrát nechalo kamery nahlédnout do zbrusu nového adrenalinového podzemí. „Film nemá za cíl ukázat všechna místa podzemního labyrintu. Je spíše nahlédnutím do tajuplné nálady nedávno zpřístupněné části znojemského podzemí. Chceme nechat návštěvníkům prostor pro vlastní představu o tom, co je v podzemních chodbách čeká, a tím je nalákat,“ říká ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

S filmaři z VideoBrothers, s bratry Janem a Vítězslavem Otrubovými, spolupracuje Znojmo, potažmo Znojemska Beseda, již několik let. Spot o adrenalinovém podzemí je již devatenáctým v řadě. „V propagaci sázíme právě na krátké filmy, neboť mají jedinečnou vypovídací hodnotu,“ vysvětluje Koudela.

Natáčení filmu probíhalo během února v druhé a třetí adrenalinové trase. Oba filmaři se museli vypořádat s náročnými podmínkami podzemních chodeb. Prostory nejsou osvětlené, některé chodby jsou zaplavené vodou, je zde vysoká vlhkost, která není pro filmařskou techniku právě ideální. Pohyb ztěžují velmi úzká místa a skalní výčnělky.

Natočená propagační videa používá Znojmo jako turistické lákadlo. „V letošním roce se chceme zaměřit na propagace adrenalinového podzemí – unikátního adrenalinového zážitku, který nenabízí žádné jiné město v České republice,“ dodává Koudela.

Spot o adrenalinovém podzemí bude město propagovat nejen prostřednictvím různých veletrhů cestovního ruchu, ale například také na Dni Znojma v Praze v rámci festivalu Architecture Week Praha 2014. Propagační filmy pouštějí také znojemští Orli v rámci svých mezinárodních utkání v EBEL lize.

Adrenalinové trasy v podzemí jsou ukázkou toho, že znojemské podzemí zde můžete zažít zcela jinak než na klasické prohlídkové trase. V adrenalinových trasách se budete se pohybovat velmi netradičně – procházet nízkými chodbami (ztížená chůze v předklonu), protahovat se úzkými profily, brodit se vodou, lézt po mokrých žebřících….  To vše potmě, pouze s čelovou svítilnou, v holínkách a ochranném oděvu. Dle obtížnosti je na výběr ze tří různých adrenalinových tras.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře