Reklama
reklama

Adopce? Ve Znojmě to jde i se stromy. Přímo v části Dolního parku

Znojmo opět nabízí jednotlivcům i institucím možnost aktivně se podílet na obnově parku, a to formou adopce vytipovaných stromů v části dolního parku. „Po loňské zkušenosti, kdy byly stromy k adopci rozebrány prakticky během jednoho týdne, jsme se v myšlence adopce stromů rozhodli pokračovat. Věřím, že i stromy v dolním parku najdou co nevidět své, v uvozovkách, majitele,“ dodává koordinátorka projektu Znojmo – město zeleně Eva Zvěřina.

Tentokrát se jedná o adopci 45 nově vysazovaných stromů různých druhů a dalších 15 stávajících stromů, které jsou bez závažnějších defektů a mají perspektivu dožití alespoň 15 let.

Za symbolickou částku tisíc korun obdrží dárce certifikát o adopci stromu, děkovný dopis od starosty a u stromu osazenou pamětní tabulku se jménem dárce.  Jedna osoba nebo instituce může adoptovat vždy pouze jeden strom. Peníze z adopce použije město na nákup nových stromů a v případě stávajících stromů k udržovacímu zásahu.

Chcete-li vyjádřit svůj vztah k našemu městu, udělat radost sobě nebo svým blízkým a zároveň zanechat odkaz budoucím generacím, neváhejte a zapojte se do adopce.

Podrobný popis všech stromů nabízených k adopci včetně fotografií najdete na internetových stránkách města. Tamtéž je k dispozici také situace s číselným označením jednotlivých stromů. Více informací podá koordinátorka projektu Eva Zvěřina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře