Reklama
reklama

Adopce? Ve Znojmě to jde i se stromy. Přímo v části Dolního parku

Znojmo opět nabízí jednotlivcům i institucím možnost aktivně se podílet na obnově parku, a to formou adopce vytipovaných stromů v části dolního parku. „Po loňské zkušenosti, kdy byly stromy k adopci rozebrány prakticky během jednoho týdne, jsme se v myšlence adopce stromů rozhodli pokračovat. Věřím, že i stromy v dolním parku najdou co nevidět své, v uvozovkách, majitele,“ dodává koordinátorka projektu Znojmo – město zeleně Eva Zvěřina.

Tentokrát se jedná o adopci 45 nově vysazovaných stromů různých druhů a dalších 15 stávajících stromů, které jsou bez závažnějších defektů a mají perspektivu dožití alespoň 15 let.

Za symbolickou částku tisíc korun obdrží dárce certifikát o adopci stromu, děkovný dopis od starosty a u stromu osazenou pamětní tabulku se jménem dárce.  Jedna osoba nebo instituce může adoptovat vždy pouze jeden strom. Peníze z adopce použije město na nákup nových stromů a v případě stávajících stromů k udržovacímu zásahu.

Chcete-li vyjádřit svůj vztah k našemu městu, udělat radost sobě nebo svým blízkým a zároveň zanechat odkaz budoucím generacím, neváhejte a zapojte se do adopce.

Podrobný popis všech stromů nabízených k adopci včetně fotografií najdete na internetových stránkách města. Tamtéž je k dispozici také situace s číselným označením jednotlivých stromů. Více informací podá koordinátorka projektu Eva Zvěřina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře