Reklama
reklama

Znojmo se stane hlavním městem vína. Znojemské historické vinobraní je za dveřmi

Tímto přívlastkem bychom Znojmo mohli bezesporu označit ve dnech 16. až 18. září, kdy se zde bude konat další ročník Znojemského historického vinobraní, největší akce svého druhu v České republice. Čeká na vás třídenní multižánrový program zakomponovaný do originálních historických kulis dobové architektury královského města Znojma a především výborné znojemské víno a burčák. 

Od pátku 16. 9. od 14 hodin ožijí ulice centra města vínem, zpěvem a burčákem. Královští konšelé oficiálně otevřou tradiční mázhauzy, na Masarykově náměstí se rozezní Znojemské žestě a slavnostní fanfáry tak zahájí třídenní oslavy velkolepého svátku vína. Připraven je bohatý kulturní a hudební program na celkem 12 scénách v historickém jádru města.

Dominantou Znojemského historického vinobraní je jedinečný průvod krále Jana Lucemburského s jeho družinou. Na téměř 500 kostýmovaných postav projde v páteční večer městem za svitu pochodní, jejich procesí zakončí na hlavní scéně na Masarykově náměstí ohňová show, v sobotu odpoledne pak dobový ceremoniál znázorňující předávání královských práv do rukou konšelů, doplněný o rytířská klání a trestání nepoctivých vinařů a odsouzenců.

Dech beroucí jsou rytířské turnaje na koních. Uvidíte krásné a bujné koně, jezdecké dovednosti a nelítostné souboje rytířů v plátovaných zbrojích. Milovníky vína potěší tři scény zaměřené právě na jeho degustaci za doprovodu cimbálových muzik, pro rodiny s dětmi je vyhrazena scéna Hradebního příkopu, který slouží jako pohádková a herní zóna. Historické nadšence jistě zaujmou dvě scény plné šermířských a hudebních vystoupení, dobová tržiště či kejklíři. V uličce chudiny budete mít možnost zažít atmosféru života ve středověku na okraji společnosti.

Nově vám letošní ročník Znojemského historického vinobraní nabídne noční hudbu v ulicích nebo dvě odpočinkové zóny, kde na balících slámy budete moci vydechnout a načerpat síly do dalšího víru dění.

Můžete se těšit na vystoupení kapel Divokej Bill, Jelen, Katapult, IMT Smile, UDG, Škwor, Martu Jandovou nebo bratry Ebenovi. Představí se i Vlasta Horváth, Team Revival, Eva Pilarová, Barbora Poláková či skupiny Květy, Frufru nebo Abraxas.

V pořadí již 33. ročník Znojemského historického vinobraní vyvrcholí v sobotu komponovaným ohňostrojem, končit však bude až v neděli 18. 9., kdy je pro vás připraven více odpočinkový program a kdy budete mít možnost poznávat krásy královského města Znojma.

Přijďte si užít víkend plný zábavy, lahodného vína a setkání s rodinou či přáteli uprostřed okouzlující historické atmosféry!

Více informací a podrobný program najdete na www.znojemskevinobrani.cz nebo na facebooku. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře