Reklama
reklama

Známe prvního dukovanského krále jaderné maturity

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 prošli účastníci první letošní Jaderné maturity v Jaderné elektrárně Dukovany závěrečným testem. Králem, který vypracoval test s plným počtem bodů, se stal Tomáš Svoboda ze Střední průmyslové školy v Třebíči. 

Třetí den Jaderné maturity slouží k celkovému zhodnocení a vyhodnocení stáže. Ráno žáci absolvovali test, ve kterém si ověřili znalosti, které v průběhu pobytu na elektrárně načerpaly a jak daným informacím porozuměli. Tomáš Svoboda ze Střední průmyslové školy v Třebíči, byl jediný, kterému se podařilo napsat test na plný počet bodů.

Před samotným vyhodnocením výsledků si studenti vyslechli přednášku předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové, která celý vzdělávací program završila. Všem účastníkům pak osobně předala diplom za účast na Jaderné maturitě 2015 a za dosažené výsledky.

Stáž se závěrečným testem úspěšně zvládlo zbývajících 33 studentů z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ostrava. Dále ze Střední školy průmyslové, technická a automobilní Jihlav, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy technické Brno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a informačních technologií Brno a Střední školy strojírenské a elektrotechnické, Brno.

 

Zdroj: JE Dukovany

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře