Reklama
reklama

Známe prvního dukovanského krále jaderné maturity

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 prošli účastníci první letošní Jaderné maturity v Jaderné elektrárně Dukovany závěrečným testem. Králem, který vypracoval test s plným počtem bodů, se stal Tomáš Svoboda ze Střední průmyslové školy v Třebíči. 

Třetí den Jaderné maturity slouží k celkovému zhodnocení a vyhodnocení stáže. Ráno žáci absolvovali test, ve kterém si ověřili znalosti, které v průběhu pobytu na elektrárně načerpaly a jak daným informacím porozuměli. Tomáš Svoboda ze Střední průmyslové školy v Třebíči, byl jediný, kterému se podařilo napsat test na plný počet bodů.

Před samotným vyhodnocením výsledků si studenti vyslechli přednášku předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové, která celý vzdělávací program završila. Všem účastníkům pak osobně předala diplom za účast na Jaderné maturitě 2015 a za dosažené výsledky.

Stáž se závěrečným testem úspěšně zvládlo zbývajících 33 studentů z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ostrava. Dále ze Střední školy průmyslové, technická a automobilní Jihlav, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy technické Brno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a informačních technologií Brno a Střední školy strojírenské a elektrotechnické, Brno.

 

Zdroj: JE Dukovany

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře