Reklama
reklama

Zloděj nebo zloději chtějí asi kempovat. O věci přišli skauti i chataři

Nemá rád skauty nebo je naopak jejich velkým fanouškem. Tak by se asi dalo hovořit o zloději, který se na Pohořelicku vloupal se do klubovny skautů. Shodou okolností také v Rajhradě řádil zloděj, který si odnesl potřeby pro táboření.

Netradiční místo pro svoji zlodějinu si vybral zatím neznámý pachatel na Pohořelicku, kdy si vytipoval pro vloupání klubovnu skautů. Povedený zlodějíček vypáčil okenici, poté rozbil skleněnou výplň okna a dostal se dovnitř klubovny. Ještě netradičnější než zvolený objekt byl jeho lup. Z místnosti si odnesl tři stany, vysavač a skládací dřevěný luk. Celková škoda, kterou pachatel způsobil, dosahuje téměř deseti tisíc korun. Policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Nůž a podpalovač si pak odnesl zatím neznámý pachatel se v Rajhradě. Ten se po odlomení visacího zámku vloupal do zahradní boudy a byl opravdu velice skromný. V boudě se mu zalíbil pouze jeden kuchyňský nůž a pevný podpalovač. Škoda, kterou nenáročný zloděj způsobil odcizením, činí sto korun a poškozením taktéž sto korun. I přesto policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře