Reklama
reklama

Žena našla peněženku a neodolala pokušení. Příležitost z ní udělala zlodějku

O tom, že příležitost dělá zloděje, se minulý týden přesvědčila třiatřicetiletá žena z Brna. Osud ji zavedl do budovy dopravního podniku v Novobranské ulici zrovna ve chvíli, kdy tam devětačtyřicetiletá zákaznice vytrousila peněženku s průkazy a platební kartou. A žena se rozhodně poctivě nezachovala.

Když se starší z aktérek případu na místo do Novobranské ulice za chvíli vrátila, bylo už pozdě. Peněženka zmizela v kabelce mladší ženy, která si vzápětí koupila čtvrtletní kupón a z místa odešla. Venku zkontrolovala obsah peněženky, peníze si ponechala a zbytek „nálezu“ odevzdala na blízkých informacích pobočky zdravotní pojišťovny.

„Kriminalisté z pátého oddělení měli v tomto případě jednoduchou práci, i když se jim informace o případu dostala na stůl až za tři dny. Kamerový záznam zachytil jednání obou hlavních aktérek. Pak už jen stačilo nahlédnout do počítačového systému a věděli jsme vše potřebné,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Při výslechu se žena přiznala, své jednání označila za zkrat a zavázala se uhradit způsobenou škodu. Je podezřelá z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře