Reklama
reklama

Žena našla peněženku a neodolala pokušení. Příležitost z ní udělala zlodějku

O tom, že příležitost dělá zloděje, se minulý týden přesvědčila třiatřicetiletá žena z Brna. Osud ji zavedl do budovy dopravního podniku v Novobranské ulici zrovna ve chvíli, kdy tam devětačtyřicetiletá zákaznice vytrousila peněženku s průkazy a platební kartou. A žena se rozhodně poctivě nezachovala.

Když se starší z aktérek případu na místo do Novobranské ulice za chvíli vrátila, bylo už pozdě. Peněženka zmizela v kabelce mladší ženy, která si vzápětí koupila čtvrtletní kupón a z místa odešla. Venku zkontrolovala obsah peněženky, peníze si ponechala a zbytek „nálezu“ odevzdala na blízkých informacích pobočky zdravotní pojišťovny.

„Kriminalisté z pátého oddělení měli v tomto případě jednoduchou práci, i když se jim informace o případu dostala na stůl až za tři dny. Kamerový záznam zachytil jednání obou hlavních aktérek. Pak už jen stačilo nahlédnout do počítačového systému a věděli jsme vše potřebné,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Při výslechu se žena přiznala, své jednání označila za zkrat a zavázala se uhradit způsobenou škodu. Je podezřelá z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře