Reklama
reklama

Zelení chtějí levnější vlak z Brna do Vídně

Brno – Levnější jízdenka na vlak z Brna do Vídně. Na tom se dohodli brněnští zelení se svými vídeňskými kolegy. Otázka ceny jízdného do Vídně je ale problémem především dohody Českých drah s rakouskými kolegy.

Zelení však chtějí z obou stran tlačit na to, aby se snížila současná cena zpáteční jízdenky, která činí 800 korun. Za stejnou částku se to tiž lidé z Brna dostanou do Vídně autem. Zelení z Brna by přivítali, kdyby cena zpáteční jízdenky vyšla na 400 korun. Vlak už je nyní konkurenceschopný autu, protože od neděle dojedou vlaky z Brna na vídeňské hlavní nádraží za hodinu a půl, navíc České dráhy vypravují do Vídně nové soupravy Railjet. Lidé bytak mohli jezdit na výlet do Vídně vlakem. Nejen na vánoční trhy, ale třeba do divadla. Zelení z obou měst chtějí také spolupracovat na změně cen předplatních jízdenek na MHD. Ve Vídni totiž snížili cenu roční jízdenky ze 450 na 360 eur (9920 korun) a počet předplatitelů se zvýšil z 350 tisíc téměř na dvojnásobek. „V koaliční smlouvě jsme si dali předsevzetí, že za dva roky zlevníme roční jízdenku na MHD i u nás. Do té doby musíme technicky vyřešit všechny náležitosti,“ uvedl například primátorův náměstek Martin Ander ze Strany Zelených. Tuto vizi strana představila už v červnu, kdy hovořila o zlevnění ročního předplatného v Brně na 2500 korun. Nyní stojí roční jízdenka 4750 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře