Reklama
reklama

Zajímavosti o volbách: Ukradené vlajky i nulová účast

Pár dní po volbách jižní Morava sčítá škody i úspěchy. Ve Velkých Opatovicích na Blanensku se zloději zalíbila státní vlajka i vlajka Evropské unie a v Říkoníně na Brněnsku nešla volit ani volební komise, ani zastupitelé. Ve Slavkově u Brna volil premiér Sobotka.

Z pátka na sobotu odcizil neznámý pachatel státní vlajku České republiky i se žerdí a také vlajku Evropské unie i se žerdí přímo z budovy, kde se nacházela volební místnost. „K narušení voleb nedošlo, jelikož se to stalo ještě před otevřením volební místnosti. Zloděj však způsobil škodu za téměř dva tisíce korun a je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku,“ popsala mluvčí policie Iva Šebková.

Ne všude bylo ale u voleb takto živo. V Říkoníně nešel z osmadvaceti volících obyvatel k volbám nikdo, dokonce ani místostarosta Karel Buček, který obec po smrti starosty vede. Ten svoji nepřítomnost odůvodnil nemocí. Evropské volby považují obyvatelé za nedůležité, což byl jeden z důvodů, proč urna zůstala prázdná. Pochopit to ale nemohl počítač, který při zadávání nuly hlásal chybu.

Volilo se ale ve Slavkově u Brna, kam zamířil premiér Bohuslav Sobotka. Ten i přes to, že bydlí v Praze, má trvalé bydliště právě v místě, kde vyrůstal. Byl jedním z devatenácti procent obyvatel, kdo do urny vhodil svoji obálku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře