Reklama
reklama

Zajímavosti o volbách: Ukradené vlajky i nulová účast

Pár dní po volbách jižní Morava sčítá škody i úspěchy. Ve Velkých Opatovicích na Blanensku se zloději zalíbila státní vlajka i vlajka Evropské unie a v Říkoníně na Brněnsku nešla volit ani volební komise, ani zastupitelé. Ve Slavkově u Brna volil premiér Sobotka.

Z pátka na sobotu odcizil neznámý pachatel státní vlajku České republiky i se žerdí a také vlajku Evropské unie i se žerdí přímo z budovy, kde se nacházela volební místnost. „K narušení voleb nedošlo, jelikož se to stalo ještě před otevřením volební místnosti. Zloděj však způsobil škodu za téměř dva tisíce korun a je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku,“ popsala mluvčí policie Iva Šebková.

Ne všude bylo ale u voleb takto živo. V Říkoníně nešel z osmadvaceti volících obyvatel k volbám nikdo, dokonce ani místostarosta Karel Buček, který obec po smrti starosty vede. Ten svoji nepřítomnost odůvodnil nemocí. Evropské volby považují obyvatelé za nedůležité, což byl jeden z důvodů, proč urna zůstala prázdná. Pochopit to ale nemohl počítač, který při zadávání nuly hlásal chybu.

Volilo se ale ve Slavkově u Brna, kam zamířil premiér Bohuslav Sobotka. Ten i přes to, že bydlí v Praze, má trvalé bydliště právě v místě, kde vyrůstal. Byl jedním z devatenácti procent obyvatel, kdo do urny vhodil svoji obálku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře