Reklama
reklama

Zajímavosti o volbách: Ukradené vlajky i nulová účast

Pár dní po volbách jižní Morava sčítá škody i úspěchy. Ve Velkých Opatovicích na Blanensku se zloději zalíbila státní vlajka i vlajka Evropské unie a v Říkoníně na Brněnsku nešla volit ani volební komise, ani zastupitelé. Ve Slavkově u Brna volil premiér Sobotka.

Z pátka na sobotu odcizil neznámý pachatel státní vlajku České republiky i se žerdí a také vlajku Evropské unie i se žerdí přímo z budovy, kde se nacházela volební místnost. „K narušení voleb nedošlo, jelikož se to stalo ještě před otevřením volební místnosti. Zloděj však způsobil škodu za téměř dva tisíce korun a je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku,“ popsala mluvčí policie Iva Šebková.

Ne všude bylo ale u voleb takto živo. V Říkoníně nešel z osmadvaceti volících obyvatel k volbám nikdo, dokonce ani místostarosta Karel Buček, který obec po smrti starosty vede. Ten svoji nepřítomnost odůvodnil nemocí. Evropské volby považují obyvatelé za nedůležité, což byl jeden z důvodů, proč urna zůstala prázdná. Pochopit to ale nemohl počítač, který při zadávání nuly hlásal chybu.

Volilo se ale ve Slavkově u Brna, kam zamířil premiér Bohuslav Sobotka. Ten i přes to, že bydlí v Praze, má trvalé bydliště právě v místě, kde vyrůstal. Byl jedním z devatenácti procent obyvatel, kdo do urny vhodil svoji obálku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře