Reklama
reklama

Zájemci poběží i v noci

Už v květnu odstartoval Triexpert Asics Cup 2014, známý spíše jako Letní běžecký pohár. Nabízí dvacítku závodů na známých trasách v Pisárkách, na Palackého vrchu, v Obřanech, Líšni, Popůvkách nebo Blažovicích. Novinkou letošní letní běžecké termínovky v Brně je zážitkový běh v noci.

Během celého poháru mohou závodníci zvučných jmen i rekreační nadšenci porovnávat své výkony v sezóně, a to i meziročně, neboť Letní běžecký pohár se v Brně a okolí koná již od roku 1997.
Tehdy se na startu prvního závodu pod „taktovkou“ zakladatele poháru, brněnské běžecké legendy Jaroslava Kocourka, sešlo sedm atletů. Dnes startovní pole čítá vždy kolem tří stovek závodníků všech věkových kategorií.

Závody startují vždy v osvědčenou středu v 18 hodin, 15 nejlepších výsledků se započítává do celkového hodnocení, za 13 dokončených závodů získávají účastníci pamětní trička.

Pohár bude tradičně ukončen během v Blažovicích 28. září a svatováclavskou oslavou s burčákem. Více na www.triexpertcup.cz .

Běhy po setmění

Příležitost jak jinak poznat město nabízí běžecký závod GP Batteries Night Run Brno. Tento zážitkový běh na 5 a 10 kilometrů je součástí seriálu nočních běhů po České republice.

V dubnu se již běželo v Hradci Králové, v květnu v Ostravě a 16. srpna odstartuje závod ve 20.30 hodin na brněnském koupališti Riviéra. Trať provede závodníky okolím výstaviště. Více najdete na www.night-run.cz .

Prázdninovými běhy však sezóna rozhodně nekončí. Po západu slunce se poběží 27. září noční běh 10 mil Brnem a 11. října startovní výstřel zahájí další ročník Vokolo príglu s porcí 14 kilometrů kolem „brněnského moře“.

Triexpert Asics Cup 2014 o prázdninách

Pisárky (23. července, 6 km), Palackého vrch – běh v terénu (30. července, 7 km), Obřany (6. srpna, 8,8 km), atletický stadion Pod Palackého vrchem (13. srpna, 10 km), Líšeň (20. srpna, 11 km), Popůvky (27. srpna, 7,9 km)

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Komentáře