Reklama
reklama

Začíná hlasování v soutěži „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2015“

V devátém ročníku klání o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje soutěží 25 pamětihodností. Hlasování probíhá prostřednictvím SMS zpráv do 8. dubna. Vítězné památky budou zveřejněny na přelomu dubna a května. 

Soutěž je rozřazena do tří kategorií. Do první jsou zařazeny velké stavby jako například hrady, zámky, kostely či soubory památek, do další kategorie spadají díla výtvarného umění, při jejichž obnově se uplatňuje metoda restaurování. Poslední skupinou jsou drobné stavby.

Souhrnné ocenění 300 000,- Kč bude rozděleno podle počtu získaných hlasů následovně: v kategorii 1. budou oceněna první dvě místa částkou 150 000,- a 50 000,- Kč, v kategorii 2. a 3. první místa částkou 50 000,-  Kč. „Již potřetí může komise soutěže udělit zvláštní cenu ve výši 25 tisíc korun vlastníku kulturní památky, která ji v letošním ročníku zaujme například kvalitou oprav, mimořádnou historií či zvláštním přístupem vlastníka a zvláštní cenu ve výši 25 tisíc korun vlastníku kulturní památky – lidové stavby, která se účastnila některého z předchozích ročníků soutěže. Lidová architektura je nedílnou a vzácnou součástí našeho kulturního dědictví, významných kulturních památek tohoto druhu je méně a obnova většiny takových staveb je často v rukou vlastníků pro ně velmi nadšených a obětavých - obcí a fyzických osob. Také naší soutěže se staveb lidové architektury účastnilo jen nemnoho, cílem ocenění v této kategorii je proto zvýraznění lidových staveb, které jsou kulturními památkami, a povzbuzení jejich vlastníků v odborné péči o ně, o těchto dvou cenách se nebude hlasovat formou SMS a komise soutěže si vyhrazuje právo tyto dvě ceny neudělit. Abychom vyšli vstříc  zájmu a možnostem hlasujících, budou tito letos nově posílat svoje hlasy za běžnou cenu podle tarifu svého operátora, “ řekla radní Bohumila Beranová.

Informace vybraných památek s fotografiemi jsou umístěny na webových stránkách Jihomoravského kraje http://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/. Hlasující zde rovněž naleznou podrobný návod, jak mohou posílat své hlasy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře