Reklama
reklama

Začátkem září proběhne společné letecké cvičení NATO AMPLE STRIKE 2015. Přelety budou i nad Jihomoravským krajem.

Ve dnech 31. srpna – 22. září 2015 se uskuteční na území ČR ve spolupráci s členskými státy NATO cvičení AMPLE STRIKE 2015.

Cílem cvičení bude především sladění činnosti pilotů taktického letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací. Dalším cílem cvičení bude udržení a rozvoj schopností útvarů Armády České republiky v poskytování podpory hostitelskou zemí zahraničním jednotkám při vedení činnosti na území České republiky.

Mezinárodní cvičení bude probíhat primárně z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a 21. základny taktického letectva v Čáslavi, dále ve vojenských výcvikových prostorech Boletice, Libavá a Bechyně. Letová činnost bude rovnoměrně rozvržená do těchto uvedených prostorů a lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimální potřebný počet.

V souvislosti s cvičením lze očekávat možný nárůst počtu letů nad některým územím Jihomoravského kraje, což může mít za důsledek zvýšení hlukové zátěže.

Zdroj. JMK 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře