Reklama
reklama

Z Chrlic do Olympie: jen s jízdenkou předem

Jen jednu zastávku to mají obyvatelé brněnských Chrlic do nákupního centra Olympia. To se ale nachází na území Modřic, a tedy v další zóně. Zatímco obyvatelé z opačné strany Brna, tedy Heršpic, mohou kupovat doplatkové jízdenky u řidiče, Chrličtí tuto možnost nemají. V autobusech na lince 78 totiž nebývají pokladny a řidič tak má jen dražší jízdenky s přirážkou.

Brno - Jedna zastávka za pětadvacet korun? Ano, pokud cestující bydlí v Chrlicích, má průkazku jen na zóny 100 a 101 a potřebuje se dostat do modřické Olympie autobusem číslo 78. O devět korun méně přitom zaplatí například lidé z Horních Heršpic v autobusu číslo 49. "Chtěla jsem si koupit doplatkovou jízdenku u řidiče, jenže mi řekl, že nemá pokladnu a že mi prodá jen obyčejnou jízdenku na dvě zóny," říká Monika Kubíčková, která se teprve nedávno do Chrlic přistěhovala. Jak dodává, bylo jí divné, že v jiných autobusech to problém není.

Podle mluvčí dopravního podniku Lindy Hailichové dopravce autobusů s pokladnami nemá dostatek. "Na lince číslo 49 (z Heršpic - pozn. red.) jsou nasazovány proto, že tato linka jede delší úsek mimo Brno. Provozovatel integrovaného dopravního systému tam má stanovený tarifní úsek," vysvětluje mluvčí. "Na lince 78 se jedná o jednu zastávku, kde je i jízdenkový automat," dodává Hailichová. Lidé se navíc mohou doplatkovými jízdenkami předzásobit, protože je lze koupit i v trafikách.

Zatímco autobusy jiných dopravců jezdících i po Brně v rámci integrovaného dopravního systému pokladny téměř bez výjimky mají, u "červených" autobusů to pravidlo není, ani pokud jedou mimo Brno. "Ve standardech IDS JMK je psáno, že linky 1-99 tyto pokladny mít nemusí," říká Hailichová. To potvrzují i řidiči na tramvajové lince číslo 2, která obsluhuje právě Modřice a kde si cestující může u řidiče koupit také jen obyčejné jízdenky s přirážkou. Podle Hailichové je jednou z alternativ do budoucna instalace pokladen do všech autobusů jezdících do třetích zón mimo Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře