Reklama
reklama

Vzdušní akrobaté míří do Brna: V Kohoutovicích stojí unikátní cirkusová hala

Unikátní tréninkový prostor, šest metrů vysoká hala, ve které mohou artisté zkoušet vzdušnou akrobacii, se v úterý slavnostně otevře v brněnské městské části Kohoutovice. Hala za 10 milionů korun bude sloužit pro tréninky cirkusových představení Cirkusu LeGrando.  Ten funguje od roku 2005 pod Střediskem volného času Lužánky a učí děti, mládež i dospělé cirkusovým číslům.

Kousky na visuté hrazdě, chůzi po laně, fakírské umění, vzdušný balet či žonglování. To všechno učí v kursech Cirkusu LeGrando. Parametry běžných tělocvičen však pro cirkusové umění nestačí, proto od letošního léta rostla na zahradě pracoviště Střediska volného času Lužánky – Legato hala. Již při projektování se myslelo na její budoucí využití jako tréninkového prostoru pro mladý cirkus – v hale je tedy možno provozovat vzdušnou akrobacii, chůzi po laně a další artistické disciplíny závislé na technickém vybavení.

„Výstavba multifunkčního sálu, zejména jeho výška celých šest metrů, umožní plně rozvinout veškeré aktivity Cirkusu LeGrando a samozřejmě nabídne i mnohá další využití,“ uvedl starosta městské části Petr Šafařík. V příštím roce přivítá Cirkus LeGrando v nové hale také zahraniční lektory z oboru cirkusové pedagogiky v rámci víkendových workshopů.

Nová hala je tuzemským unikátem. „Cirkusové cvičení lidi stále táhne. V Česku je to zatím stále novinka a zažívá boom. V Brně pak cirkus zajímá hlavně studenty, takže během školního roku máme kurzy opravu naplněny. Výšku haly a její možnosti využijeme například při kondičních cvičení mládeže a dospělých,“ uvedl vedoucí cirkusu LeGrando Konrad Heczko.

 LeGrando chce přenést pozapomenuté kouzlo cirkusu zpět do společnosti. "Ze zkušenosti víme, že investice do výchovy a vzdělávání se časem vrátí, i když je to běh na dlouhou trať a časem se vkrádají pochybnosti," uvedla Milada Jovanovská, vedoucí pracoviště Legato, u kterého nová hala vznikla. Účastníci podle ní díky kurzům získají sebeprezentační dovednosti, rozvíjí svoji motoriku, artistické dovednosti a při vystoupeních zprostředkují veřejnosti pozitivní zážitky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře