Reklama
reklama

Zdravotní firmu v Bučovicích zasáhla exploze, čtyři zaměstnanci skončili v nemocnici

K evakuaci sedmasedmdesáti lidí došlo ve středu v Bučovicích na Vyškovsku. Ve firmě Dina-Hitex, která vyrábí zdravotnický materiál, došlo k zapálení výbušné směsi. Jeden muž se popálil, tři ženy utrpěly šok.

Šest hasičských jednotek vyjíždělo po třetí odpoledne ve středu k výbuchu a následném požáru bučovické firmy. „Řezáním úhlovou bruskou došlo k zapálení výbušné směsi ethylenoxidu,“ popsal příčinu mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Jeden zaměstnanec skončil v nemocnici s popáleninou na ruce a další tři ženy, které utrpěly šok, byly také převezeny. Hasiči provedli průzkum technologické části v protichemických oblecích a připravili dekontaminační stan pro dekontaminaci zasahujících požárníků.

„Průzkumná skupina nenaměřila již žádné nebezpečné výbušné koncentrace a vyloučila tak i další šíření požáru,“ dodal Příkaský. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře