Reklama
reklama

Zdravotní firmu v Bučovicích zasáhla exploze, čtyři zaměstnanci skončili v nemocnici

K evakuaci sedmasedmdesáti lidí došlo ve středu v Bučovicích na Vyškovsku. Ve firmě Dina-Hitex, která vyrábí zdravotnický materiál, došlo k zapálení výbušné směsi. Jeden muž se popálil, tři ženy utrpěly šok.

Šest hasičských jednotek vyjíždělo po třetí odpoledne ve středu k výbuchu a následném požáru bučovické firmy. „Řezáním úhlovou bruskou došlo k zapálení výbušné směsi ethylenoxidu,“ popsal příčinu mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Jeden zaměstnanec skončil v nemocnici s popáleninou na ruce a další tři ženy, které utrpěly šok, byly také převezeny. Hasiči provedli průzkum technologické části v protichemických oblecích a připravili dekontaminační stan pro dekontaminaci zasahujících požárníků.

„Průzkumná skupina nenaměřila již žádné nebezpečné výbušné koncentrace a vyloučila tak i další šíření požáru,“ dodal Příkaský. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře