Reklama
reklama

Výstava Napoleon - Austerliz ve slavkovském zámku je uzavřena. Město poslechlo soudce

Ve slavkovském zámku se uzavřela expozice Napoleon – Austerliz, která vznikala ve spolupráci města se sdružením AusterlitzPro. To bylo s výsledným vzhledem výstavy nespokojené, kritizovalo ho a s městem se soudilo. Turisté tak těsně před dalším výročím bitvy o Slavkov přišli o atraktivní podívanou.  

„Městu Slavkov u Brna bylo včera doručeno usnesení Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodl o odvolání proti rozhodnutí krajského soudu o návrhu na vydání předběžného opatření ve věci libreta a uzavření napoleonské expozice ve slavkovském zámku,“ potvrdil starosta města Ivan Charvát.

Rozhodnutím soudu bylo městu nařízeno, aby se zdrželo užívání libreta, jeho zpřístupňování veřejnosti a umožňování třetím osobám jeho dalšího zpracování. Faktickým důsledkem takového rozhodnutí byla tedy nutnost dočasného uzavření Napoleonské expozice na Zámku ve Slavkově u Brna.

Město sice nesouhlasí se závěry vrchního soudu a zaujímá odlišný právní názor, ale bude rozhodnutí respektovat. „I nadále zastáváme stejný právní názor jako krajský soud, který v této věci rozhodoval již dvakrát a vždy návrh na nařízení předběžného opatření zamítl, neboť neshledal porušování autorských práv ze strany města. Rozhodnutí vrchního soudu ve věci předběžného opatření není rozhodnutím konečným, neboť směřuje pouze k prozatímní úpravě poměrů. Město proto v této době připravuje další právní kroky k obraně celé Napoleonské expozice,“ dodal starosta.

Libreto k původní výstavě sepsal Miroslav Jandora, který ve městě dlouhodobě organizuje Napoleonské dny. Požaduje, aby expozice dala do pořádku a otevřela se v té kvalitě, v jaké je deklarovaná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře