Reklama
reklama

Výstava Napoleon - Austerliz ve slavkovském zámku je uzavřena. Město poslechlo soudce

Ve slavkovském zámku se uzavřela expozice Napoleon – Austerliz, která vznikala ve spolupráci města se sdružením AusterlitzPro. To bylo s výsledným vzhledem výstavy nespokojené, kritizovalo ho a s městem se soudilo. Turisté tak těsně před dalším výročím bitvy o Slavkov přišli o atraktivní podívanou.  

„Městu Slavkov u Brna bylo včera doručeno usnesení Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodl o odvolání proti rozhodnutí krajského soudu o návrhu na vydání předběžného opatření ve věci libreta a uzavření napoleonské expozice ve slavkovském zámku,“ potvrdil starosta města Ivan Charvát.

Rozhodnutím soudu bylo městu nařízeno, aby se zdrželo užívání libreta, jeho zpřístupňování veřejnosti a umožňování třetím osobám jeho dalšího zpracování. Faktickým důsledkem takového rozhodnutí byla tedy nutnost dočasného uzavření Napoleonské expozice na Zámku ve Slavkově u Brna.

Město sice nesouhlasí se závěry vrchního soudu a zaujímá odlišný právní názor, ale bude rozhodnutí respektovat. „I nadále zastáváme stejný právní názor jako krajský soud, který v této věci rozhodoval již dvakrát a vždy návrh na nařízení předběžného opatření zamítl, neboť neshledal porušování autorských práv ze strany města. Rozhodnutí vrchního soudu ve věci předběžného opatření není rozhodnutím konečným, neboť směřuje pouze k prozatímní úpravě poměrů. Město proto v této době připravuje další právní kroky k obraně celé Napoleonské expozice,“ dodal starosta.

Libreto k původní výstavě sepsal Miroslav Jandora, který ve městě dlouhodobě organizuje Napoleonské dny. Požaduje, aby expozice dala do pořádku a otevřela se v té kvalitě, v jaké je deklarovaná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře