Reklama
reklama

Vlakové spoje posílí pro cestující do Slavkova u Brna na koncert Deep Purple

Ojedinělý zážitek čeká v neděli 4. srpna na české fanoušky populární skupiny Deep Purple. Ta totiž zahraje pod otevřeným nebem v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. Na více než čtrnáct tisíc návštěvníků se připravily České dráhy i slavkovská parkoviště.

„České dráhy posílí během dne osobní i spěšné vlaky z brněnského hlavního nádraží, pro účastníky koncertu vypraví dopravce i speciální vlak,“ uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Ten pojede ze Slavkova tři čtvrtě hodiny po ukončení koncertu, přibližně mezi půl jedenáctou večer a půlnocí. „Vlaková souprava bude mít osm vozů se sedmi sty šedesáti osmi místy k sezení,“ dodala.

 

Pro ty, kdo se přijedou na legendární skupinu podívat autem, jsou připravena placená parkoviště na ulici Československé armády, Bučovické, Kaunicově a U Stadionu. „Plynulý provoz zajistí pořadatelská agentura, která bude řídit navigaci a směrování po městě na odstavné parkovací plochy,“ informovala vedoucí programového oddělení slavkovského zámku Jana Slouková.

 

Navigovat řidiče tak budou pořadatelé na křižovatkách, vjezdech na náměstí, okolo kostela i pod zámkem. Po celém Slavkově se pak o bezpečnost postará více než čtyřicet policistů. „Posilový vlak po skončení koncertu zastaví ve Šlapanicích, Brně – Slatině a na hlavním nádraží v Brně,“ dodala Slouková. Jízdné bude stát podle běžného ceníku i v tomto spoji.

 

Fanoušci v neděli uslyší nejen megahit Smoke On The Water v následující sestavě: Ian Gillan (zpěv), Steve Morse (kytara), Don Airey (klávesy), Roger Glover (baskytara) a Ian Paice (bicí). Vstupné na místě bude 990 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře