Reklama
reklama

Venkovní koupaliště? Ve Šlapanicích ho na léto udělají ze školního krytého bazénu

Lidé ze Šlapanic mají před sebou příjemné léto. Letos poprvé se totiž mohou nejen vykoupat v místním krytém bazénu u Základní školy, ale zároveň také využít travnatou plochu u bazénu ke slunění a odpočívání. Krytý bazén se tak změní v koupaliště se vším všudy. Travnatou plochou, sprchami, dětským hřištěm s prolézačkami, občerstvením i zázemím se sociálním zařízením a uzamykatelnými skříňkami.

Zvlášť blízko, přibližně 500 metrů, to mají k nově otevřenému koupališti obyvatelé nového šlapanického sídliště Brněnská pole. Koupaliště je tak dalším bonusem, které sídliště Brněnská pole ve Šlapanicích u Brna nabízí. Součástí nabídky projektu Brněnská pole je totiž i kvalitní občanská vybavenost. Dokončila se tam výstavba dětského hřiště a Mateřské školy Zahrádka s celkovou kapacitou 50 dětí. Plánuje se vybudování restaurace s kavárnou a cukrárnou a sportoviště. Jde o velice zdařilé architektonické řešení, developer tu ukazuje budoucnost moderního bydlení. V současné době probíhá 5. etapa výstavby, přičemž nikdy nedošlo ke skluzům ve výstavbě a následné kolaudaci. Brněnská pole jsou jedním z mála projektů, jejichž prodej krize významně nezpomalila.

V areálu koupaliště, kde celodenní koupání vyjde dospělého na 60 korun, se dále nachází lehkoatletické hřiště s travnatým povrchem, které lze použít v době návštěvy koupaliště a tělocvična s možností pronájmu. „Ve Šlapanicích chybí otevřené letní koupaliště a toto je taková náhrada. Nevíme, jaké bude v létě počasí, ale myslím, že lidé možnost koupání v bazénu se sluněním na trávě, rádi využijí. Nemusí za koupáním nikam dojíždět a vstupné je takové, že rodinný rozpočet výrazně nezatíží,“ potvrdil otevření koupaliště ředitel školy Roman Skočovský.

Bazén se čtyřmi drahami je bezbariérový, mohou ho využít i lidé na vozíčku a bude o prázdninách otevřen od 10 do 18 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře