Reklama
reklama

Venkovní koupaliště? Ve Šlapanicích ho na léto udělají ze školního krytého bazénu

Lidé ze Šlapanic mají před sebou příjemné léto. Letos poprvé se totiž mohou nejen vykoupat v místním krytém bazénu u Základní školy, ale zároveň také využít travnatou plochu u bazénu ke slunění a odpočívání. Krytý bazén se tak změní v koupaliště se vším všudy. Travnatou plochou, sprchami, dětským hřištěm s prolézačkami, občerstvením i zázemím se sociálním zařízením a uzamykatelnými skříňkami.

Zvlášť blízko, přibližně 500 metrů, to mají k nově otevřenému koupališti obyvatelé nového šlapanického sídliště Brněnská pole. Koupaliště je tak dalším bonusem, které sídliště Brněnská pole ve Šlapanicích u Brna nabízí. Součástí nabídky projektu Brněnská pole je totiž i kvalitní občanská vybavenost. Dokončila se tam výstavba dětského hřiště a Mateřské školy Zahrádka s celkovou kapacitou 50 dětí. Plánuje se vybudování restaurace s kavárnou a cukrárnou a sportoviště. Jde o velice zdařilé architektonické řešení, developer tu ukazuje budoucnost moderního bydlení. V současné době probíhá 5. etapa výstavby, přičemž nikdy nedošlo ke skluzům ve výstavbě a následné kolaudaci. Brněnská pole jsou jedním z mála projektů, jejichž prodej krize významně nezpomalila.

V areálu koupaliště, kde celodenní koupání vyjde dospělého na 60 korun, se dále nachází lehkoatletické hřiště s travnatým povrchem, které lze použít v době návštěvy koupaliště a tělocvična s možností pronájmu. „Ve Šlapanicích chybí otevřené letní koupaliště a toto je taková náhrada. Nevíme, jaké bude v létě počasí, ale myslím, že lidé možnost koupání v bazénu se sluněním na trávě, rádi využijí. Nemusí za koupáním nikam dojíždět a vstupné je takové, že rodinný rozpočet výrazně nezatíží,“ potvrdil otevření koupaliště ředitel školy Roman Skočovský.

Bazén se čtyřmi drahami je bezbariérový, mohou ho využít i lidé na vozíčku a bude o prázdninách otevřen od 10 do 18 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře