Reklama
reklama

Venkovní koupaliště? Ve Šlapanicích ho na léto udělají ze školního krytého bazénu

Lidé ze Šlapanic mají před sebou příjemné léto. Letos poprvé se totiž mohou nejen vykoupat v místním krytém bazénu u Základní školy, ale zároveň také využít travnatou plochu u bazénu ke slunění a odpočívání. Krytý bazén se tak změní v koupaliště se vším všudy. Travnatou plochou, sprchami, dětským hřištěm s prolézačkami, občerstvením i zázemím se sociálním zařízením a uzamykatelnými skříňkami.

Zvlášť blízko, přibližně 500 metrů, to mají k nově otevřenému koupališti obyvatelé nového šlapanického sídliště Brněnská pole. Koupaliště je tak dalším bonusem, které sídliště Brněnská pole ve Šlapanicích u Brna nabízí. Součástí nabídky projektu Brněnská pole je totiž i kvalitní občanská vybavenost. Dokončila se tam výstavba dětského hřiště a Mateřské školy Zahrádka s celkovou kapacitou 50 dětí. Plánuje se vybudování restaurace s kavárnou a cukrárnou a sportoviště. Jde o velice zdařilé architektonické řešení, developer tu ukazuje budoucnost moderního bydlení. V současné době probíhá 5. etapa výstavby, přičemž nikdy nedošlo ke skluzům ve výstavbě a následné kolaudaci. Brněnská pole jsou jedním z mála projektů, jejichž prodej krize významně nezpomalila.

V areálu koupaliště, kde celodenní koupání vyjde dospělého na 60 korun, se dále nachází lehkoatletické hřiště s travnatým povrchem, které lze použít v době návštěvy koupaliště a tělocvična s možností pronájmu. „Ve Šlapanicích chybí otevřené letní koupaliště a toto je taková náhrada. Nevíme, jaké bude v létě počasí, ale myslím, že lidé možnost koupání v bazénu se sluněním na trávě, rádi využijí. Nemusí za koupáním nikam dojíždět a vstupné je takové, že rodinný rozpočet výrazně nezatíží,“ potvrdil otevření koupaliště ředitel školy Roman Skočovský.

Bazén se čtyřmi drahami je bezbariérový, mohou ho využít i lidé na vozíčku a bude o prázdninách otevřen od 10 do 18 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře