Reklama
reklama

Ve Vyškově je od dnešního dne zakázán podomní a pochůzkový prodej

Radnice ve Vyškově se snaží bránit lidi před podvodníky. Schválila nový tržní řád obsahuje mimo jiné i plošný zákaz podomního a pochůzkového prodeje na území města Vyškova, a to s účinností od prvního července.  K tomuto kroku přistupují radnice i v dalších městech. Obchodníci někde musejí dodržovat vybrané hodiny, jinde si pořídit stánek nebo kamenný obchod. Jinak jim hrozí pokuty.

Podomním prodejem se podle tohoto nařízení rozumí prodej, kdy je bez předchozí objednávky dům od domu nabízeno a prodáváno zboží a poskytování služeb. Pochůzkovým prodejem je nabídka, prodej zboží a poskytování služeb, u kterého nedochází k umístění prodejního zařízení nebo zboží, je provozovaný formou pochůzky, při níž je potencionální uživatel zboží nebo služeb vyhledáván prodejcem z okruhu osob na veřejných prostranstvích. Uvedený zákaz se nevztahuje na veřejné sbírky, pořádané podle zákona o veřejných sbírkách.

 

Návrh nového tržního řádu byl zpracován ve spolupráci Kanceláře starosty a tajemníka s odborem místního hospodářství, obecním živnostenským úřadem a městskou policií. Plošným zákazem podomního a pochůzkového prodeje na území města vyškovská radnice reaguje zejména na množící se stížnosti obyvatel proti těmto prodejcům.

 

Porušení povinností stanovených novým tržním řádem bude postihnuto podle zákona o přestupcích a podle zákona o obcích. Prodejcům tak hrozí pokuty až do výše dvě stě tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře