Reklama
reklama

Ve Vyškově je od dnešního dne zakázán podomní a pochůzkový prodej

Radnice ve Vyškově se snaží bránit lidi před podvodníky. Schválila nový tržní řád obsahuje mimo jiné i plošný zákaz podomního a pochůzkového prodeje na území města Vyškova, a to s účinností od prvního července.  K tomuto kroku přistupují radnice i v dalších městech. Obchodníci někde musejí dodržovat vybrané hodiny, jinde si pořídit stánek nebo kamenný obchod. Jinak jim hrozí pokuty.

Podomním prodejem se podle tohoto nařízení rozumí prodej, kdy je bez předchozí objednávky dům od domu nabízeno a prodáváno zboží a poskytování služeb. Pochůzkovým prodejem je nabídka, prodej zboží a poskytování služeb, u kterého nedochází k umístění prodejního zařízení nebo zboží, je provozovaný formou pochůzky, při níž je potencionální uživatel zboží nebo služeb vyhledáván prodejcem z okruhu osob na veřejných prostranstvích. Uvedený zákaz se nevztahuje na veřejné sbírky, pořádané podle zákona o veřejných sbírkách.

 

Návrh nového tržního řádu byl zpracován ve spolupráci Kanceláře starosty a tajemníka s odborem místního hospodářství, obecním živnostenským úřadem a městskou policií. Plošným zákazem podomního a pochůzkového prodeje na území města vyškovská radnice reaguje zejména na množící se stížnosti obyvatel proti těmto prodejcům.

 

Porušení povinností stanovených novým tržním řádem bude postihnuto podle zákona o přestupcích a podle zákona o obcích. Prodejcům tak hrozí pokuty až do výše dvě stě tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře