Reklama
reklama

Ve Smetanových sadech se nesmí pít alkohol a zmizí z nich asi desetina stromů

Vyškovská radnice chystá úpravy největšího městského parku ve Smetanových sadech. Bude trvat tři roky, skončí na podzim 2015. Asi deset procent stromů bude nutné vykácet. Zároveň také zastupitelé schválili vyhlášku, zakazující pití alkoholu v parku.

O rekonstrukci Smetanových sadů jednalo vedení města od jara. Svůj záměr muselo vysvětlovat i obyvatelům. Někteří měli proti zásahům námitky. Starosta Karel Goldemund zdůraznil, že radnice v posledních sedmi letech nechala ve městě vysázet 1400 stromů.

Ve Smetanových sadech se nyní nachází téměř 600 stromů 58 druhů. Řada z nich je poškozená, některé nejsou podle vedení města vhodně kompozičně a prostorově umístěné. Oblast má na některých místech spíše charakter lesa než parku. "Jde o to, aby prořez park prosvětlil, aby šlo o park, ne lesopark nebo prales," uvedl starosta. Podle něj si práce v parku vyžádají řádově stovky tisíc korun.

Zastupitelstvo také nově zakázalo v parku pít alkohol. Podnětem byla petice obyvatel, která se vymezovala vůči situaci ve Smetanových sadech. Je v něm totiž rušná diskotéka.

Spolu s vyhláškou zastupitelé odsouhlasili i tresty pro ty, kteří ji poruší. Hříšníky bude čekat předvolání na městský úřad a v neposlední řadě také bude možné člověku, který vyhlášku poruší, udělit pokutu. Ta může dosáhnout až třiceti tisíc korun.

Zákaz se nevztahuje na poslední a první den v roce a také na zahrádky restaurací a akce pořádané vyškovskou radnicí a jí zřízenými organizacemi. Omezení se týká jen Smetanových sadů, protože v ostatních částech Vyškova problém s výtržníky není.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře