Reklama
reklama

V rychlém „bavoráku“ nezvládl mladý řidič aquaplaning a boural

O tom, že rychlá jízda za deště má svá úskalí, se přesvědčil dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla BMW. Na takzvaný aquaplaning doplatil v pondělí v podvečer na Hodonínsku.

Při jízdě po silnici první třídy číslo 55 od Hodonína směrem na Břeclav nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám. Za silného deště předjížděl vysokou rychlostí osobní vozidlo Škoda Felicia. Přitom uvedl své auto do smyku a zachytil levým bokem o svodidla a následně najel do pravého jízdního pruhu, kde narazil do jedoucí Felicie. Řidička Felicie nemohla na situaci nijak reagovat a její vozidlo bylo odhozeno vpravo mimo silnici, kde narazilo do zábradlí. Na vozidlech vznikla škoda přesahující 100 tisíc korun. Dechové zkoušky u obou aktérů nehody byly negativní.

Policisté upozorňují na riziko rychlé jízdy za silného deště, v jehož důsledku může dojít právě ke zmiňovanému aquaplaningu a následným kolizím.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře