Reklama
reklama

Úředníci z Vyškova se stěhují pod jednu střechu. Do Greplova domu

Lidé z Vyškova už nemusí při vyřizování na úřadu přebíhat mezi odbory sídlícími na zámku a v bývalém okresním úřadě. Po několika měsících oprav se v centru Vyškova otevírá památkově chráněný Greplův dům. Budova, která v minulosti sloužila coby správní budova biskupského panství, bude nyní sídlem většiny vyškovských úředníků. Sestěhují se do začátku října.

Od 20. září se do Greplova domu v centru města postupně přesouvají jednotlivé odbory, které už den po příchodu nabízejí běžné úřední hodiny. V novém zázemí už působí investiční odbor, odbor místního hospodářství a od včerejška i odbor životního prostředí. Do konce září se na novou adresu přesune ještě živnostenský úřad spolu s odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Začátkem října stěhování završí přesun odboru dopravy. Registr řidičů a vozidel ale do Greplova domu přibyde až v lednu příštího roku.

"Registry řidičů a vozidel odboru dopravy se přestěhují až ke konci ledna roku 2014, aby tak ještě v první polovině ledna mohli pracovníci na stávajícím místě v budově zámku vydat všechny doklady řidičům, kteří si o ně do konce letošního roku požádají," vysvětlila vyškovská mluvčí Petra Bezdomniková.

Původně renesanční budovu odkoupilo město od soukromého vlastníka před pěti lety. Samotná oprava chátrající památky si vyžádala 109 milionů korun, do rekonstrukce se Vyškov pustil už v červnu loňského roku. Aby byla fasáda Greplova domu co nejpůvodnější, vycházeli dělníci z prvorepublikových fotografií a dochovaných sejmutých vzorků.

Město si od stěhování slibuje nižší provozní náklady městského úřadu. V budovách, kde odbory sídlily doposud, muselo vedení Vyškova platit nájemné. Staré kanceláře, které se po úřednících uvolní, chce město pronajmout. Ty zámecké například nabídne archeologickému ústavu v Brně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře