Reklama
reklama

Úředníci z Vyškova se stěhují pod jednu střechu. Do Greplova domu

Lidé z Vyškova už nemusí při vyřizování na úřadu přebíhat mezi odbory sídlícími na zámku a v bývalém okresním úřadě. Po několika měsících oprav se v centru Vyškova otevírá památkově chráněný Greplův dům. Budova, která v minulosti sloužila coby správní budova biskupského panství, bude nyní sídlem většiny vyškovských úředníků. Sestěhují se do začátku října.

Od 20. září se do Greplova domu v centru města postupně přesouvají jednotlivé odbory, které už den po příchodu nabízejí běžné úřední hodiny. V novém zázemí už působí investiční odbor, odbor místního hospodářství a od včerejška i odbor životního prostředí. Do konce září se na novou adresu přesune ještě živnostenský úřad spolu s odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Začátkem října stěhování završí přesun odboru dopravy. Registr řidičů a vozidel ale do Greplova domu přibyde až v lednu příštího roku.

"Registry řidičů a vozidel odboru dopravy se přestěhují až ke konci ledna roku 2014, aby tak ještě v první polovině ledna mohli pracovníci na stávajícím místě v budově zámku vydat všechny doklady řidičům, kteří si o ně do konce letošního roku požádají," vysvětlila vyškovská mluvčí Petra Bezdomniková.

Původně renesanční budovu odkoupilo město od soukromého vlastníka před pěti lety. Samotná oprava chátrající památky si vyžádala 109 milionů korun, do rekonstrukce se Vyškov pustil už v červnu loňského roku. Aby byla fasáda Greplova domu co nejpůvodnější, vycházeli dělníci z prvorepublikových fotografií a dochovaných sejmutých vzorků.

Město si od stěhování slibuje nižší provozní náklady městského úřadu. V budovách, kde odbory sídlily doposud, muselo vedení Vyškova platit nájemné. Staré kanceláře, které se po úřednících uvolní, chce město pronajmout. Ty zámecké například nabídne archeologickému ústavu v Brně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře