Reklama
reklama

Šlapanice jsou Zdravým městem, lépe a v novém se bydlí v areálu Brněnská pole

Město Šlapanice se stane členem asociace Národní sítě Zdravých měst České republiky. Síť Zdravých měst, obcí a regionů je mezinárodně certifikovanou asociací. Cílem je příznivě ovlivňovat kvalitu života nejen současných obyvatel, ale také život generací jejich dětí.

„Zdravé město je prestižní označení pro město, které je aktivně zapojeno do mezinárodního Projektu Zdravé město a přináší do města nové kroky ve prospěch kvality života. Projekt se intenzivně zabývá všemi oblastmi života ve městě, které mohou mít vliv na zdraví a pohodu obyvatel. Nejedná se pouze o stav prostředí, ale zejména o životní styl lidí a o jejich pocit spokojenosti ve městě,“ uvádí starosta města Jaroslav Klaška.

Za základ každého Zdravého města je považována zdravá a přátelská komunita. Důležitou změnou je prosazování principů udržitelnosti na úrovni města. Zapojení města do projektu se líbí i obyvatelům Šlapanic. „Znamená to, že aktivity současných generací nesmějí negativně ovlivnit možnosti dosažení stejné kvality života generací příštích. Mám radost, že Šlapanice budou pro nás i naše děti stále krásným a pro bydlení příjemným městem,“ tvrdí Simona Štefánková, která bydlí na novém šlapanickém sídlišti Brněnská pole.

Sídliště Brněnská pole svým projektem zapadá do kontextu projektu Zdravé město. V současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Mezinárodní Projekt Zdravé město iniciovala v roce 1988 OSN, ke kterému si přizvala nejvýznamnější evropské metropole. Během patnácti let se do projektu zapojilo 1300 Zdravých měst, obcí a regionů ve třiceti evropských zemích. Od roku 1989 se myšlenka realizuje v České republice. V roce 1994 vytvořilo jedenáct aktivních měst asociaci s názvem Národní síť Zdravých měst České republiky. Dnes tato mezinárodně certifikovaná asociace zastřešuje desítky měst, menších obcí, ale také kraje a mikroregiony.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře