Reklama
reklama

Šlapanice jsou Zdravým městem, lépe a v novém se bydlí v areálu Brněnská pole

Město Šlapanice se stane členem asociace Národní sítě Zdravých měst České republiky. Síť Zdravých měst, obcí a regionů je mezinárodně certifikovanou asociací. Cílem je příznivě ovlivňovat kvalitu života nejen současných obyvatel, ale také život generací jejich dětí.

„Zdravé město je prestižní označení pro město, které je aktivně zapojeno do mezinárodního Projektu Zdravé město a přináší do města nové kroky ve prospěch kvality života. Projekt se intenzivně zabývá všemi oblastmi života ve městě, které mohou mít vliv na zdraví a pohodu obyvatel. Nejedná se pouze o stav prostředí, ale zejména o životní styl lidí a o jejich pocit spokojenosti ve městě,“ uvádí starosta města Jaroslav Klaška.

Za základ každého Zdravého města je považována zdravá a přátelská komunita. Důležitou změnou je prosazování principů udržitelnosti na úrovni města. Zapojení města do projektu se líbí i obyvatelům Šlapanic. „Znamená to, že aktivity současných generací nesmějí negativně ovlivnit možnosti dosažení stejné kvality života generací příštích. Mám radost, že Šlapanice budou pro nás i naše děti stále krásným a pro bydlení příjemným městem,“ tvrdí Simona Štefánková, která bydlí na novém šlapanickém sídlišti Brněnská pole.

Sídliště Brněnská pole svým projektem zapadá do kontextu projektu Zdravé město. V současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Mezinárodní Projekt Zdravé město iniciovala v roce 1988 OSN, ke kterému si přizvala nejvýznamnější evropské metropole. Během patnácti let se do projektu zapojilo 1300 Zdravých měst, obcí a regionů ve třiceti evropských zemích. Od roku 1989 se myšlenka realizuje v České republice. V roce 1994 vytvořilo jedenáct aktivních měst asociaci s názvem Národní síť Zdravých měst České republiky. Dnes tato mezinárodně certifikovaná asociace zastřešuje desítky měst, menších obcí, ale také kraje a mikroregiony.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře