Reklama
reklama

Šlapanice jsou Zdravým městem, lépe a v novém se bydlí v areálu Brněnská pole

Město Šlapanice se stane členem asociace Národní sítě Zdravých měst České republiky. Síť Zdravých měst, obcí a regionů je mezinárodně certifikovanou asociací. Cílem je příznivě ovlivňovat kvalitu života nejen současných obyvatel, ale také život generací jejich dětí.

„Zdravé město je prestižní označení pro město, které je aktivně zapojeno do mezinárodního Projektu Zdravé město a přináší do města nové kroky ve prospěch kvality života. Projekt se intenzivně zabývá všemi oblastmi života ve městě, které mohou mít vliv na zdraví a pohodu obyvatel. Nejedná se pouze o stav prostředí, ale zejména o životní styl lidí a o jejich pocit spokojenosti ve městě,“ uvádí starosta města Jaroslav Klaška.

Za základ každého Zdravého města je považována zdravá a přátelská komunita. Důležitou změnou je prosazování principů udržitelnosti na úrovni města. Zapojení města do projektu se líbí i obyvatelům Šlapanic. „Znamená to, že aktivity současných generací nesmějí negativně ovlivnit možnosti dosažení stejné kvality života generací příštích. Mám radost, že Šlapanice budou pro nás i naše děti stále krásným a pro bydlení příjemným městem,“ tvrdí Simona Štefánková, která bydlí na novém šlapanickém sídlišti Brněnská pole.

Sídliště Brněnská pole svým projektem zapadá do kontextu projektu Zdravé město. V současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Mezinárodní Projekt Zdravé město iniciovala v roce 1988 OSN, ke kterému si přizvala nejvýznamnější evropské metropole. Během patnácti let se do projektu zapojilo 1300 Zdravých měst, obcí a regionů ve třiceti evropských zemích. Od roku 1989 se myšlenka realizuje v České republice. V roce 1994 vytvořilo jedenáct aktivních měst asociaci s názvem Národní síť Zdravých měst České republiky. Dnes tato mezinárodně certifikovaná asociace zastřešuje desítky měst, menších obcí, ale také kraje a mikroregiony.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře