Reklama
reklama

Šlapanice chtějí spojit cyklostezkou Bedřichovice a Ponětovice

Šlapanice by letos chtěly ukončit více než deset let trvající diskuse ohledně výkupu pozemků a různých požadavků jejich vlastníků pro cyklostezku Šlapanice–Bedřichovice. Radnice plánuje zatím realizovat na městských a dosud vykoupených pozemcích část této cyklostezky mezi takzvaným Černým splavem a Bedřichovicemi s veřejným osvětlením.

Podobnou cyklostezku hodlá vybudovat také podél Říčky od tenisových kurtů na Dlouhé ulici, tam byla rekonstruována komunikaci v loňském roce, k Ponětovicím, respektive k mostu krajské komunikace přes Rokytnici. I tam má město vykoupeny potřebné části pozemků, až na jeden jediný.

 

„V současnosti se dokončují projekty a řeší potřebná stavební povolení. „Stejně jako u ostatních rekonstrukcí platí, že půjde-li vše dobře, budeme cyklostezky o letošním podzimu realizovat,“ dodal starosta města Jaroslav Klaška.

Napojení na cyklostezky zejména směrem do regionu Slavkovského bojiště a Moravského krasu přivítají obyvatelé Šlapanic i místní podnikatelé. Věří, že víc možností pro trávení volného času přitáhne do Šlapanic nejen návštěvníky, ale i nové obyvatele. „Síť cyklostezek je něco, co Šlapanicím chybí. Máme zde jednu vedoucí směrem k bojišti. Každou novou všichni sportovci jistě ocení,“ říká Vlastislav Sedlář, který ve Šlapanicích staví bytové domy v oblasti Brněnská pole. 

Projekt Brněnská Pole v současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře