Reklama
reklama

Šlapanice chtějí spojit cyklostezkou Bedřichovice a Ponětovice

Šlapanice by letos chtěly ukončit více než deset let trvající diskuse ohledně výkupu pozemků a různých požadavků jejich vlastníků pro cyklostezku Šlapanice–Bedřichovice. Radnice plánuje zatím realizovat na městských a dosud vykoupených pozemcích část této cyklostezky mezi takzvaným Černým splavem a Bedřichovicemi s veřejným osvětlením.

Podobnou cyklostezku hodlá vybudovat také podél Říčky od tenisových kurtů na Dlouhé ulici, tam byla rekonstruována komunikaci v loňském roce, k Ponětovicím, respektive k mostu krajské komunikace přes Rokytnici. I tam má město vykoupeny potřebné části pozemků, až na jeden jediný.

 

„V současnosti se dokončují projekty a řeší potřebná stavební povolení. „Stejně jako u ostatních rekonstrukcí platí, že půjde-li vše dobře, budeme cyklostezky o letošním podzimu realizovat,“ dodal starosta města Jaroslav Klaška.

Napojení na cyklostezky zejména směrem do regionu Slavkovského bojiště a Moravského krasu přivítají obyvatelé Šlapanic i místní podnikatelé. Věří, že víc možností pro trávení volného času přitáhne do Šlapanic nejen návštěvníky, ale i nové obyvatele. „Síť cyklostezek je něco, co Šlapanicím chybí. Máme zde jednu vedoucí směrem k bojišti. Každou novou všichni sportovci jistě ocení,“ říká Vlastislav Sedlář, který ve Šlapanicích staví bytové domy v oblasti Brněnská pole. 

Projekt Brněnská Pole v současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře