Reklama
reklama

Šlapanice chtějí spojit cyklostezkou Bedřichovice a Ponětovice

Šlapanice by letos chtěly ukončit více než deset let trvající diskuse ohledně výkupu pozemků a různých požadavků jejich vlastníků pro cyklostezku Šlapanice–Bedřichovice. Radnice plánuje zatím realizovat na městských a dosud vykoupených pozemcích část této cyklostezky mezi takzvaným Černým splavem a Bedřichovicemi s veřejným osvětlením.

Podobnou cyklostezku hodlá vybudovat také podél Říčky od tenisových kurtů na Dlouhé ulici, tam byla rekonstruována komunikaci v loňském roce, k Ponětovicím, respektive k mostu krajské komunikace přes Rokytnici. I tam má město vykoupeny potřebné části pozemků, až na jeden jediný.

 

„V současnosti se dokončují projekty a řeší potřebná stavební povolení. „Stejně jako u ostatních rekonstrukcí platí, že půjde-li vše dobře, budeme cyklostezky o letošním podzimu realizovat,“ dodal starosta města Jaroslav Klaška.

Napojení na cyklostezky zejména směrem do regionu Slavkovského bojiště a Moravského krasu přivítají obyvatelé Šlapanic i místní podnikatelé. Věří, že víc možností pro trávení volného času přitáhne do Šlapanic nejen návštěvníky, ale i nové obyvatele. „Síť cyklostezek je něco, co Šlapanicím chybí. Máme zde jednu vedoucí směrem k bojišti. Každou novou všichni sportovci jistě ocení,“ říká Vlastislav Sedlář, který ve Šlapanicích staví bytové domy v oblasti Brněnská pole. 

Projekt Brněnská Pole v současné době nabízí typy bytů 2+kk a 3+kk, jejichž vnitřní vybavení poskytuje vysoký standard, příjemné a zároveň praktické dispoziční řešení místností. Všechny tyto byty jsou prostorné, čisté a slunné a díky svému řešení dokážou uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Bytový komplex Brněnská pole už oslovil desítky rodin, mladých lidí i seniorů, kteří nyní bydlí lépe a v novém a příjemnějším prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře