Reklama
reklama

Projekt Poznej svého strážníka startuje ve Vyškově naplno od září

Ztráta anonymity vyškovských městských strážníků a větší efektivita jejich práce. To by měl být ten nejzásadnější přínos nového projektu Poznej svého strážníka, který začal naplno fungovat od 1. září letošního roku.

Novinka spočívá v rozdělení Vyškova na patnáct úseků. V každém z nich bude vykonávat svou činnost konkrétní strážník. Další povinnosti, jako je oblast parkovacích automatů, měření rychlosti či problematika krádeží, bude mít na starost stálá dvoučlenná dopravní hlídka.

„V uplynulých měsících se strážníci seznamovali se svou lokalitou a s konkrétními problémy, které v této oblasti existují. Od září budou ve svých úsecích pracovat naplno. Zamezí se tak tomu, aby byli v průběhu služby kdykoliv odvoláváni k jiným povinnostem,“ vysvětlil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Strážníci, kteří jsou právě ve službě, tak budou během dne vykonávat činnost pouze ve svém svěřeném úseku. „To znamená, že budou řešit skládky, odstavené vraky, zábory veřejného prostranství, problematiku dopravy včetně cyklistů, problémy s volným pobíháním psů a tak dále. Zkrátka úkoly, které vyplývají ze zákona o obecní policii,“ upřesnil velitel.

Své úseky budou jednotliví strážníci navštěvovat při svých denních i nočních směnách. Součástí jejich práce tak jako doposud zůstane také služba u kamerového systému, při které se vždy po třech hodinách střídají.

V budoucnu by strážníkům při jejich hlídkové službě mohl pomoci speciální policejní program, v rámci kterého by měli k dispozici také služební mobilní telefony. Na jednotlivé strážníky se mohou nyní lidé obracet prostřednictvím linky 156 anebo e-mailem na jejich adresy. Podrobný rozpis se jmény, fotografiemi a kontakty najdou lidé na internetových stránkách města Vyškov.

Během letošního podzimu čeká na jednotlivé strážníky také představení v rámci vyškovských školek, škol, sociálních zařízení a dalších institucí. „V případě jakýchkoliv problémů se tak lidé mohou obrátit právě takzvaně na svého člověka, strážníci už pro ně nebudou anonymní. Doufáme, že tato novinka přinese pozitivní výsledky,“ uvedl starosta města Karel Goldemund.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře