Reklama
reklama

Projekt Poznej svého strážníka startuje ve Vyškově naplno od září

Ztráta anonymity vyškovských městských strážníků a větší efektivita jejich práce. To by měl být ten nejzásadnější přínos nového projektu Poznej svého strážníka, který začal naplno fungovat od 1. září letošního roku.

Novinka spočívá v rozdělení Vyškova na patnáct úseků. V každém z nich bude vykonávat svou činnost konkrétní strážník. Další povinnosti, jako je oblast parkovacích automatů, měření rychlosti či problematika krádeží, bude mít na starost stálá dvoučlenná dopravní hlídka.

„V uplynulých měsících se strážníci seznamovali se svou lokalitou a s konkrétními problémy, které v této oblasti existují. Od září budou ve svých úsecích pracovat naplno. Zamezí se tak tomu, aby byli v průběhu služby kdykoliv odvoláváni k jiným povinnostem,“ vysvětlil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Strážníci, kteří jsou právě ve službě, tak budou během dne vykonávat činnost pouze ve svém svěřeném úseku. „To znamená, že budou řešit skládky, odstavené vraky, zábory veřejného prostranství, problematiku dopravy včetně cyklistů, problémy s volným pobíháním psů a tak dále. Zkrátka úkoly, které vyplývají ze zákona o obecní policii,“ upřesnil velitel.

Své úseky budou jednotliví strážníci navštěvovat při svých denních i nočních směnách. Součástí jejich práce tak jako doposud zůstane také služba u kamerového systému, při které se vždy po třech hodinách střídají.

V budoucnu by strážníkům při jejich hlídkové službě mohl pomoci speciální policejní program, v rámci kterého by měli k dispozici také služební mobilní telefony. Na jednotlivé strážníky se mohou nyní lidé obracet prostřednictvím linky 156 anebo e-mailem na jejich adresy. Podrobný rozpis se jmény, fotografiemi a kontakty najdou lidé na internetových stránkách města Vyškov.

Během letošního podzimu čeká na jednotlivé strážníky také představení v rámci vyškovských školek, škol, sociálních zařízení a dalších institucí. „V případě jakýchkoliv problémů se tak lidé mohou obrátit právě takzvaně na svého člověka, strážníci už pro ně nebudou anonymní. Doufáme, že tato novinka přinese pozitivní výsledky,“ uvedl starosta města Karel Goldemund.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře