Reklama
reklama

Projekt Poznej svého strážníka startuje ve Vyškově naplno od září

Ztráta anonymity vyškovských městských strážníků a větší efektivita jejich práce. To by měl být ten nejzásadnější přínos nového projektu Poznej svého strážníka, který začal naplno fungovat od 1. září letošního roku.

Novinka spočívá v rozdělení Vyškova na patnáct úseků. V každém z nich bude vykonávat svou činnost konkrétní strážník. Další povinnosti, jako je oblast parkovacích automatů, měření rychlosti či problematika krádeží, bude mít na starost stálá dvoučlenná dopravní hlídka.

„V uplynulých měsících se strážníci seznamovali se svou lokalitou a s konkrétními problémy, které v této oblasti existují. Od září budou ve svých úsecích pracovat naplno. Zamezí se tak tomu, aby byli v průběhu služby kdykoliv odvoláváni k jiným povinnostem,“ vysvětlil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Strážníci, kteří jsou právě ve službě, tak budou během dne vykonávat činnost pouze ve svém svěřeném úseku. „To znamená, že budou řešit skládky, odstavené vraky, zábory veřejného prostranství, problematiku dopravy včetně cyklistů, problémy s volným pobíháním psů a tak dále. Zkrátka úkoly, které vyplývají ze zákona o obecní policii,“ upřesnil velitel.

Své úseky budou jednotliví strážníci navštěvovat při svých denních i nočních směnách. Součástí jejich práce tak jako doposud zůstane také služba u kamerového systému, při které se vždy po třech hodinách střídají.

V budoucnu by strážníkům při jejich hlídkové službě mohl pomoci speciální policejní program, v rámci kterého by měli k dispozici také služební mobilní telefony. Na jednotlivé strážníky se mohou nyní lidé obracet prostřednictvím linky 156 anebo e-mailem na jejich adresy. Podrobný rozpis se jmény, fotografiemi a kontakty najdou lidé na internetových stránkách města Vyškov.

Během letošního podzimu čeká na jednotlivé strážníky také představení v rámci vyškovských školek, škol, sociálních zařízení a dalších institucí. „V případě jakýchkoliv problémů se tak lidé mohou obrátit právě takzvaně na svého člověka, strážníci už pro ně nebudou anonymní. Doufáme, že tato novinka přinese pozitivní výsledky,“ uvedl starosta města Karel Goldemund.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře