Reklama
reklama

Postrach kiosků dopaden. Mladý zloděj po sobě zanechal škodu za sto padesát tisíc

Vyškovští kriminalisté v těchto dnech objasnili hned několik krádeží, kterými se policisté zabývali od konce července letošního roku. Již znají jméno pachatele, který za letních nocí vykrádal kiosky na fotbalových hřištích a koupalištích. S příchodem podzimu se pak jeho aktivita přesunula na menší restaurace i prodejnu potravin na různých místech v okolí Vyškova i ve Vyškově samotném.

Po násilném vstupu do objektů si po zavírací době bral, co se mu hodilo. Většinou to byly potraviny, cukrovinky, alkohol a cigarety. Nepohrdl však ani nealkoholickým pivem, přepravkami od lahví, fritovacím olejem, kávou, zmrzlinou či hotovými výrobky jako jsou langoše, palačinky nebo bramboráky. Hodil se mu i jednoplotýnkový indukční vařič a rychlovarná konvice. Někde měl štěstí a narazil i na finanční hotovost, v jednom případě odešel s notebookem, fotoaparátem i mobilním telefonem, jinde zas přišel zdarma ke strunové sekačce. Během tří měsíců od července do konce září se vloupal do deseti objektů na Vyškovsku a ve většině z nich kradl. Navíc kriminalisté zjistili, že má za sebou bohatou trestní minulost, kdy v krádežích není žádným nováčkem a byl již za tento trestný čin odsouzen. Šestadvacetiletý recidivista je stíhaný na svobodě. Obviněn je z trestných činů krádež a poškození cizí věci, neboť jeho násilné vstupy nezůstaly bez finančních následků. Během svých nočních výprav způsobil škodu odcizením přesahující sto tisíc korun, škoda poškozením byla vyčíslena na více než čtyřicet tisíc korun. U soudu mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře