Reklama
reklama

Policisté kontrolovali diskotéky a bary, narazili na opilé nezletilé

Na to, zda mladiství čekají na pití alkoholu až do dovršení své plnoletosti, nebo si nechávají kupovat panáky a pivo od starších, se zaměřili v pátek vyškovští policisté. Nejvíc naměřili sedmnáctiletému chlapci v Bučovicích na diskotéce.

Do barů a na diskotéky vyrazila ve Vyškově a v Bučovicích včera policie. „U pěti mladistvých jsme zjistili, že prázdniny oslavují nejen nealkoholickými nápoji. Pozitivní dechovou zkoušku měli čtyři chlapci a jedna dívka,“ popsala mluvčí policie Alice Musilová. Největší hladinu pak naměřili u sedmnáctiletého návštěvníka bučovické diskotéky, a to 1,34 promile.

Ti, co mládeži nalili, dostali pokutu nebo jsou ve správním řízení. Dotyční jsou pak s rodiči posláni na orgán sociálně právní ochrany dětí. „Jedna dívka potvrdila, že jí obsluha zařízení prodala alkohol. Věc jsme postoupili správnímu orgánu k projednání,“ upřesnila. Kromě toho vypátrali policisté během akce muže, na kterého byl vydán soudem příkaz k zatčení. „Zkontrolovali jsme i téměř tři desítky vozidel a uložili šestnácti řidičům za drobné přestupky blokovou pokutu,“ dodala.

Kontrolovalo se ale i jinde. Osmačtyřicet provozoven, restaurací, diskoték a barů navštívili strážníci na Boskovicku. Ze třiadvaceti zkontrolovaných mladších osmnácti let odhalili tři, kteří byli pod vlivem alkoholu. 1,54 promile měl sedmnáctiletý mladík. Kromě toho policisté odhalili také dva řidiče pod vlivem drog, jeden byl pod vlivem marihuany a druhý pervitinu. Jeden se bude zodpovídat z přestupku, druhý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře