Reklama
reklama

Policisté kontrolovali diskotéky a bary, narazili na opilé nezletilé

Na to, zda mladiství čekají na pití alkoholu až do dovršení své plnoletosti, nebo si nechávají kupovat panáky a pivo od starších, se zaměřili v pátek vyškovští policisté. Nejvíc naměřili sedmnáctiletému chlapci v Bučovicích na diskotéce.

Do barů a na diskotéky vyrazila ve Vyškově a v Bučovicích včera policie. „U pěti mladistvých jsme zjistili, že prázdniny oslavují nejen nealkoholickými nápoji. Pozitivní dechovou zkoušku měli čtyři chlapci a jedna dívka,“ popsala mluvčí policie Alice Musilová. Největší hladinu pak naměřili u sedmnáctiletého návštěvníka bučovické diskotéky, a to 1,34 promile.

Ti, co mládeži nalili, dostali pokutu nebo jsou ve správním řízení. Dotyční jsou pak s rodiči posláni na orgán sociálně právní ochrany dětí. „Jedna dívka potvrdila, že jí obsluha zařízení prodala alkohol. Věc jsme postoupili správnímu orgánu k projednání,“ upřesnila. Kromě toho vypátrali policisté během akce muže, na kterého byl vydán soudem příkaz k zatčení. „Zkontrolovali jsme i téměř tři desítky vozidel a uložili šestnácti řidičům za drobné přestupky blokovou pokutu,“ dodala.

Kontrolovalo se ale i jinde. Osmačtyřicet provozoven, restaurací, diskoték a barů navštívili strážníci na Boskovicku. Ze třiadvaceti zkontrolovaných mladších osmnácti let odhalili tři, kteří byli pod vlivem alkoholu. 1,54 promile měl sedmnáctiletý mladík. Kromě toho policisté odhalili také dva řidiče pod vlivem drog, jeden byl pod vlivem marihuany a druhý pervitinu. Jeden se bude zodpovídat z přestupku, druhý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře