Reklama
reklama

Policisté kontrolovali diskotéky a bary, narazili na opilé nezletilé

Na to, zda mladiství čekají na pití alkoholu až do dovršení své plnoletosti, nebo si nechávají kupovat panáky a pivo od starších, se zaměřili v pátek vyškovští policisté. Nejvíc naměřili sedmnáctiletému chlapci v Bučovicích na diskotéce.

Do barů a na diskotéky vyrazila ve Vyškově a v Bučovicích včera policie. „U pěti mladistvých jsme zjistili, že prázdniny oslavují nejen nealkoholickými nápoji. Pozitivní dechovou zkoušku měli čtyři chlapci a jedna dívka,“ popsala mluvčí policie Alice Musilová. Největší hladinu pak naměřili u sedmnáctiletého návštěvníka bučovické diskotéky, a to 1,34 promile.

Ti, co mládeži nalili, dostali pokutu nebo jsou ve správním řízení. Dotyční jsou pak s rodiči posláni na orgán sociálně právní ochrany dětí. „Jedna dívka potvrdila, že jí obsluha zařízení prodala alkohol. Věc jsme postoupili správnímu orgánu k projednání,“ upřesnila. Kromě toho vypátrali policisté během akce muže, na kterého byl vydán soudem příkaz k zatčení. „Zkontrolovali jsme i téměř tři desítky vozidel a uložili šestnácti řidičům za drobné přestupky blokovou pokutu,“ dodala.

Kontrolovalo se ale i jinde. Osmačtyřicet provozoven, restaurací, diskoték a barů navštívili strážníci na Boskovicku. Ze třiadvaceti zkontrolovaných mladších osmnácti let odhalili tři, kteří byli pod vlivem alkoholu. 1,54 promile měl sedmnáctiletý mladík. Kromě toho policisté odhalili také dva řidiče pod vlivem drog, jeden byl pod vlivem marihuany a druhý pervitinu. Jeden se bude zodpovídat z přestupku, druhý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře