Reklama
reklama

Policista přesvědčil sebevraha, aby si sundal smyčku z krku

Dvaadvacetiletý mladík z Vyškovska zavolal v pondělí večer na linku 158 a oznámil, že se chystá oběsit. Mezitím volala i jeho vyděšená známá, které poslal zprávu, že se chce zabít.

Po vytočení čísla 158 osobou z Jihomoravského kraje se hovor stáčí k brněnským policistům. A tak čekal strážníka v Brně nelehký úkol. Musel zjistit, kde přesně se mladý muž nachází a pokoušel se mu akt rozmluvit. „Mladík prozradil i svůj věk, během rozmluvy s policistou nastínil i své vztahové a finanční problémy,“ popsala mluvčí policie Alice Musilová.

Ze zprávy i telefonátu bylo patrné, že dvaadvacetiletý muž hledá spíše pomocnou ruku. Z jeho nepříliš souvislého povídání však nebylo jasné, kde se přesně nachází. „Uváděl pouze, že je někde poblíž dálnice na Rousínov. Vyslané policejní hlídky po muži pátraly, zatímco policistovi na tísňové lince se po delší rozmluvě podařilo mladíka přesvědčit, aby si sundal smyčku, kterou měl kolem krku, a dokonce šel policejní hlídce naproti,“ upřesnila.

Mladíka, který měl v krvi dvě promile alkoholu, předala policie do péče lékařů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře