Reklama
reklama

Osobní bankrot herce Bolka Polívky? Další rána po dražbě jeho farmy

Herce Bolka Polívku možná čeká vyhlášení osobního bankrotu. Návrh na jeho vyhlášení podala insolvenční správkyně Petra Hýsková. K návrhu insolvenční správkyně Polívkovy farmy se teď přidali i největší věřitelé, například stavební firma Kaláb. Návrhu na vyhlášení osobního bankrotu čelí Bolek Polívka jen několik dní poté, kdy šla do dražby jeho farma v Olšanech na Vyškovsku.

Farma o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních spolu s hotelem, wellness centrem, restaurací a tenisovými kurty, a také ochrannou známku Manéž Bolka Polívky, byla koncem října prodána v dražbě. Nový majitel ji koupil za 15 milionů. Polívkova farma se dostala letos na jaře do dluhů kvůli rozsáhlé rekonstrukci, kterou nebyl herec schopen splácet. Soud areál proto poslal do konkurzu.

Z 15 milionů půjde kromě pokrytí nákladů na insolvenční řízení a odměnu insolvenčnímu správci většina peněz na splacení dluhů zajištěným věřitelům. Zbytek se rozdělí mezi ostatní věřitele. 

Krok k návrhu na vyhlášení osobního bankrotu udělala insolvenční správkyně protože z účetnictví farmy Bolka Polívky vyplývá, že farma vyplácela hodně nadstandardní odměny fyzické osobě Bolka Polívky. Zdá se pravděpodobné, že pan Polívka během roku vytáhl z farmy čtyři miliony korun ještě předtím, než Farma Bolka Polívky jako společnost zkrachovala.

Bolek Polívka situaci odmítá komentovat. Jeho právník Miroslav Bartoň návrh insolvenční správkyně považuje za nesmyslný a zvažuje i podání žádosti na náhradu škody. „Celý návrh a tvrzení, které tam jsou uvedené, jsou hrubě zkreslující a nepravdivé ohledně skutečné majetkové situace pana Polívky. A o tom, že není schopen splácet své závazky, protože on má všechny svoje závazky, které jsou nesporné buď uhrazeny anebo je hradí ve splátkových kalendářích s věřiteli. Pokud by návrh nebyl úspěšný, tak ten, kdo byl napadnut, se může domáhat náhrady škody,“  uvedl právník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře