Reklama
reklama

Osobní bankrot herce Bolka Polívky? Další rána po dražbě jeho farmy

Herce Bolka Polívku možná čeká vyhlášení osobního bankrotu. Návrh na jeho vyhlášení podala insolvenční správkyně Petra Hýsková. K návrhu insolvenční správkyně Polívkovy farmy se teď přidali i největší věřitelé, například stavební firma Kaláb. Návrhu na vyhlášení osobního bankrotu čelí Bolek Polívka jen několik dní poté, kdy šla do dražby jeho farma v Olšanech na Vyškovsku.

Farma o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních spolu s hotelem, wellness centrem, restaurací a tenisovými kurty, a také ochrannou známku Manéž Bolka Polívky, byla koncem října prodána v dražbě. Nový majitel ji koupil za 15 milionů. Polívkova farma se dostala letos na jaře do dluhů kvůli rozsáhlé rekonstrukci, kterou nebyl herec schopen splácet. Soud areál proto poslal do konkurzu.

Z 15 milionů půjde kromě pokrytí nákladů na insolvenční řízení a odměnu insolvenčnímu správci většina peněz na splacení dluhů zajištěným věřitelům. Zbytek se rozdělí mezi ostatní věřitele. 

Krok k návrhu na vyhlášení osobního bankrotu udělala insolvenční správkyně protože z účetnictví farmy Bolka Polívky vyplývá, že farma vyplácela hodně nadstandardní odměny fyzické osobě Bolka Polívky. Zdá se pravděpodobné, že pan Polívka během roku vytáhl z farmy čtyři miliony korun ještě předtím, než Farma Bolka Polívky jako společnost zkrachovala.

Bolek Polívka situaci odmítá komentovat. Jeho právník Miroslav Bartoň návrh insolvenční správkyně považuje za nesmyslný a zvažuje i podání žádosti na náhradu škody. „Celý návrh a tvrzení, které tam jsou uvedené, jsou hrubě zkreslující a nepravdivé ohledně skutečné majetkové situace pana Polívky. A o tom, že není schopen splácet své závazky, protože on má všechny svoje závazky, které jsou nesporné buď uhrazeny anebo je hradí ve splátkových kalendářích s věřiteli. Pokud by návrh nebyl úspěšný, tak ten, kdo byl napadnut, se může domáhat náhrady škody,“  uvedl právník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře