Reklama
reklama

Osobní bankrot herce Bolka Polívky? Další rána po dražbě jeho farmy

Herce Bolka Polívku možná čeká vyhlášení osobního bankrotu. Návrh na jeho vyhlášení podala insolvenční správkyně Petra Hýsková. K návrhu insolvenční správkyně Polívkovy farmy se teď přidali i největší věřitelé, například stavební firma Kaláb. Návrhu na vyhlášení osobního bankrotu čelí Bolek Polívka jen několik dní poté, kdy šla do dražby jeho farma v Olšanech na Vyškovsku.

Farma o rozloze 23 tisíc metrů čtverečních spolu s hotelem, wellness centrem, restaurací a tenisovými kurty, a také ochrannou známku Manéž Bolka Polívky, byla koncem října prodána v dražbě. Nový majitel ji koupil za 15 milionů. Polívkova farma se dostala letos na jaře do dluhů kvůli rozsáhlé rekonstrukci, kterou nebyl herec schopen splácet. Soud areál proto poslal do konkurzu.

Z 15 milionů půjde kromě pokrytí nákladů na insolvenční řízení a odměnu insolvenčnímu správci většina peněz na splacení dluhů zajištěným věřitelům. Zbytek se rozdělí mezi ostatní věřitele. 

Krok k návrhu na vyhlášení osobního bankrotu udělala insolvenční správkyně protože z účetnictví farmy Bolka Polívky vyplývá, že farma vyplácela hodně nadstandardní odměny fyzické osobě Bolka Polívky. Zdá se pravděpodobné, že pan Polívka během roku vytáhl z farmy čtyři miliony korun ještě předtím, než Farma Bolka Polívky jako společnost zkrachovala.

Bolek Polívka situaci odmítá komentovat. Jeho právník Miroslav Bartoň návrh insolvenční správkyně považuje za nesmyslný a zvažuje i podání žádosti na náhradu škody. „Celý návrh a tvrzení, které tam jsou uvedené, jsou hrubě zkreslující a nepravdivé ohledně skutečné majetkové situace pana Polívky. A o tom, že není schopen splácet své závazky, protože on má všechny svoje závazky, které jsou nesporné buď uhrazeny anebo je hradí ve splátkových kalendářích s věřiteli. Pokud by návrh nebyl úspěšný, tak ten, kdo byl napadnut, se může domáhat náhrady škody,“  uvedl právník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře