Reklama
reklama

Osmnáctiletý zhulil sedmnáctiletou. Po užití drogy skončila dívka v nemocnici

Kriminalisté vyšetřují drogový delikt, který se odehrál v úterý v Kyjově a který skončil hospitalizací sedmnáctileté dívky v nemocnici.

Její o rok starší kamarád ji přemluvil, aby s ním šla společně vykouřit marihuanu. Dívka s návrhem souhlasila a tak se uchýlili na odlehlejší místo, aby nebyli tolik nápadní. Tam nechal mladík svoji kamarádku vdechnout dým z marihuany aplikační metodou, kdy je do plic aplikována velká dávka dýmu najednou. I sám mladík si takto aplikoval dým z přinesené marihuany a poté společně z místa odešli. Po nějaké době začala mít dívka zdravotní komplikace a jiný kamarád jí musel přivolat rychlou záchrannou službu. Zasahující lékař dívku nechal hospitalizovat v nemocnici na oddělení JIP s podezřením na intoxikaci drogou.

O případu se dozvěděli policisté, kteří ve věci začali prověřovat všechny okolnosti a zúčastněné osoby. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ze kterého podezřívají právě mladíka, který drogu dívce nabídl. Za svůj skutek by tak v krajním případě mohl být odsouzen až na pět let odnětí svobody. Policisté upozorňují mládež na obdobné jednání, kdy jeden druhému nabízí či jinak umožňuje užívání drog. Vždy se jedná o trestný čin, a jak je pospáno, může to mít i zdravotní následky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře