Reklama
reklama

Nuda: wellness i bazén zůstávají zavřené. Bolkova farma přežívá

Olšanská Farma Bolka Polívky, která je od dubna v konkurzu, obnovila částečně provoz. Je otevřena restaurace i hotel. Wellness a bazén zůstávají zavřené. Přitom zájmem věřitelů je, aby podnik normálně fungoval a na podzim se prodával jako funkční celek.

Konkurzní správce očekává, že díky otevření restaurace a hotelu se podaří přes léto hospodařit okolo nuly, tak, aby se farma mohla v dražbě prodat za tržní cenu. Tu odhaduje na 15 až 20 milionů korun. Redaktoři CENTRUM news proto zjišťovali, zda se turistům vyplatí sjet u Rousínova z dálnice D1, zajet na přibližně osm kilometrů vzdálenou farmu, která nese jméno známého herce a utratit tam peníze.

Ve všední prázdninový den je v poledne na farmě naprostý klid. V ohradě kluše jezdkyně na koni, na vzdálenějších pastvinách se koně jen procházejí, velbloud vedle nového hotelu líně přežvykuje. V restauraci U klauna mají otevřeno, několik stolků rozložili i venku nad dětským hřištěm. Dvě skluzavky, dřevěné prolézačky a houpačka mohou zajímat jen malé děti. A těm ještě na prolézačky, ze kterých už opadává nátěr, musí podat pomocnou ruku dospělý člověk.

 

V restauraci nabídnou jídelní lístek na jednu stránku. Mezi jídly převládají smažené řízky a sýry, k tomu nabízí masovou směr, špízy nebo pikantní kuře. Žádná velká gastronomie, ale jídlo v průměru za 150 korun, je chutné a rychle na stole. Chceme se ubytovat, ale hotel je obsazený kvůli natáčení. „V červenci se v Olšanech natáčí druhý díl populárního fi lmu Dědictví. Poskytujeme prostory pro ubytování,“ uvedl konkurzní správce Michal Edl.

 

Servírka v restauraci prozrazuje, že bazén sice napuštěný je, ale voda je studená. „Wellness ani bazén nejsou v provozu,“ přiznává žena na recepci hotelu a nabízí alespoň prohlídku nových prostor farmy. Právě kvůli nim se Polívkova turistická atrakce dostala do fi nančních potíží. Dotace z peněz Evropské unie na rozšíření hotelu totiž nestačila na to, aby herec splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho proto poslala do insolvenčního řízení stavební firma Kaláb.

 

Pokud se na farmě nebudou konat akce, které přitáhnou desítky a stovky lidí, není toto místo nijak turisticky zajímavé. Okolo farmy sice vede jedna z cyklotras Vyškovska a ze samotné farmy je krásný výhled do přírody, ale ničím jiným farma nenadchne. Navíc odborníci tvrdí, že takový podnik nemá v Olšanech budoucnost. „Domnívám se, že pan Polívka, co se týká fungování a využití hotelu a wellness, přecenil možnosti tohoto regionu,“ tvrdí Filip Suchánek z agentury Czechtourism.

 

Pohledávky už dosáhly výše 56 milionů korun, soud prozatím uznal 40 milionů. V průběhu konkurzního řízení už správce jednal s několika potenciálními zájemci, kteří zatím čekají, jaká bude cena a jakým způsobem dojde k prodeji. Kontaktoval i herce Bolka Polívku, jenž podnik přes 20 let budoval a propůjčil mu svou image. „Nezískal jsem od něj žádné konkrétní vyjádření, jaké má záměry,“ dodal Edl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře