Reklama
reklama

Nuda: wellness i bazén zůstávají zavřené. Bolkova farma přežívá

Olšanská Farma Bolka Polívky, která je od dubna v konkurzu, obnovila částečně provoz. Je otevřena restaurace i hotel. Wellness a bazén zůstávají zavřené. Přitom zájmem věřitelů je, aby podnik normálně fungoval a na podzim se prodával jako funkční celek.

Konkurzní správce očekává, že díky otevření restaurace a hotelu se podaří přes léto hospodařit okolo nuly, tak, aby se farma mohla v dražbě prodat za tržní cenu. Tu odhaduje na 15 až 20 milionů korun. Redaktoři CENTRUM news proto zjišťovali, zda se turistům vyplatí sjet u Rousínova z dálnice D1, zajet na přibližně osm kilometrů vzdálenou farmu, která nese jméno známého herce a utratit tam peníze.

Ve všední prázdninový den je v poledne na farmě naprostý klid. V ohradě kluše jezdkyně na koni, na vzdálenějších pastvinách se koně jen procházejí, velbloud vedle nového hotelu líně přežvykuje. V restauraci U klauna mají otevřeno, několik stolků rozložili i venku nad dětským hřištěm. Dvě skluzavky, dřevěné prolézačky a houpačka mohou zajímat jen malé děti. A těm ještě na prolézačky, ze kterých už opadává nátěr, musí podat pomocnou ruku dospělý člověk.

 

V restauraci nabídnou jídelní lístek na jednu stránku. Mezi jídly převládají smažené řízky a sýry, k tomu nabízí masovou směr, špízy nebo pikantní kuře. Žádná velká gastronomie, ale jídlo v průměru za 150 korun, je chutné a rychle na stole. Chceme se ubytovat, ale hotel je obsazený kvůli natáčení. „V červenci se v Olšanech natáčí druhý díl populárního fi lmu Dědictví. Poskytujeme prostory pro ubytování,“ uvedl konkurzní správce Michal Edl.

 

Servírka v restauraci prozrazuje, že bazén sice napuštěný je, ale voda je studená. „Wellness ani bazén nejsou v provozu,“ přiznává žena na recepci hotelu a nabízí alespoň prohlídku nových prostor farmy. Právě kvůli nim se Polívkova turistická atrakce dostala do fi nančních potíží. Dotace z peněz Evropské unie na rozšíření hotelu totiž nestačila na to, aby herec splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho proto poslala do insolvenčního řízení stavební firma Kaláb.

 

Pokud se na farmě nebudou konat akce, které přitáhnou desítky a stovky lidí, není toto místo nijak turisticky zajímavé. Okolo farmy sice vede jedna z cyklotras Vyškovska a ze samotné farmy je krásný výhled do přírody, ale ničím jiným farma nenadchne. Navíc odborníci tvrdí, že takový podnik nemá v Olšanech budoucnost. „Domnívám se, že pan Polívka, co se týká fungování a využití hotelu a wellness, přecenil možnosti tohoto regionu,“ tvrdí Filip Suchánek z agentury Czechtourism.

 

Pohledávky už dosáhly výše 56 milionů korun, soud prozatím uznal 40 milionů. V průběhu konkurzního řízení už správce jednal s několika potenciálními zájemci, kteří zatím čekají, jaká bude cena a jakým způsobem dojde k prodeji. Kontaktoval i herce Bolka Polívku, jenž podnik přes 20 let budoval a propůjčil mu svou image. „Nezískal jsem od něj žádné konkrétní vyjádření, jaké má záměry,“ dodal Edl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře