Reklama
reklama

Neznámý kupec vydražil Farmu Bolka Polívky za 15 milionů korun

Za vyvolávací cenu 15 milionů korun byl dnes vydražen areál farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku. Zájemci o areál byli jen dva, druhý však ani jednou nepřihodil. Kdo je novým majitelem, není jasné, jeho právní zástupce s médii nepromluvil. Bolek Polívka přišel i o ochranné známky Manéž Bolka Polívky, Bolkovica, Bolkova jedenáctka, Valašské království ai Valašský král Boleslav I.

Do insolvence poslal podnik soud 7. března  na návrh stavební firmy Kaláb. Polívkovi se stala osudnou dostavba hotelu a wellness na farmě, protože nedokázal splatit dluhy stavebním firmám za provedenou práci . Krajský soud v Brně prohlásil 11. dubna konkurz. Pohledávky v hodnotě 56,5 milionu korun přihlásilo přes 50 subjektů. Nyní budou uspokojeni zajištění věřitelé, jejichž pohledávky jsou zhruba čtyři miliony, zbytek vydražených peněz si rozdělí nezajištění věřitelé.

Nový majitel získal kromě nemovitého a movitého majetku také ochranné známky včetně názvu Manéž Bolka Polívky. Pokud tak herec bude chtít nadále toto označení pro populární a tradiční pořad používat, musí se s novým majitelem domluvit.

Kdo je novým vlastníkem bude jasné nejpozději do 45 dní. To vyprší termín pro zaplacení a bude proveden zápis do katastru nemovitostí. Údajně jde o právní subjekt z Prahy. Získal restauraci, hotel, wellness centrum a některé přilehlé pozemky, celkem 23  tisíc metrů čtverečních.

Farma, kterou herec provozoval se svojí partnerkou Marcelou Černou, vznikla v první polovině 90. let u obce Olšany na Vyškovsku na místě rozpadlého kravína, kde si herec Boleslav Polívka pořídil nejprve koňskou stáj.

 Herec na farmě různé kulturně společenské akce, koncerty či recesistické soutěže. Na konci roku 2012 pracovalo na farmě 21 lidí. Na rozšíření hotelu a wellness získal herec dotaci z evropských fondů.Ta však nestačila.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře