Reklama
reklama

Nehoda autobusu zablokovala tah na Hradiště, tři cestující byli zraněni

AKTUALIZOVÁNO: Ke střetu autobusu s osobním autem došlo v úterý odpoledne na trase z Brna do Uherského Hradiště. Autobus začalo před křižovatkou u Velešovic předjíždět auto značky Audi, to skončilo v poli. Pro zraněnou ženu přiletěl vrtulník.

„Autobus jedoucí směrem do Slavkova v pravém jízdním pruhu začalo před křižovatkou u Velešovic předjíždět osobní auto značky Audi,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková. Vozidlo se ale nestihlo včas zařadit před autobus, narazilo do jeho boku a poté vyjelo ze silnice. Kvůli riskantnímu kroku nakonec skončilo v poli.

Při nehodě se zranili tři lidé, kteří cestovali v automobilu. Z nich šedesátiletá řidička byla těžce a další dva středně těžce zraněni. Žena měla vážně poraněnou končetinu, musel pro ni přiletět vrtulník. Záchranáři ji uvedli do umělého spánku a převezli do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. 

„Přesné příčiny nehody, při níž vznikla škoda za asi půl milionu korun, zůstávají nadále v šetření policie. Dechové zkoušky vyloučily, že by řidiči byli pod vlivem alkoholu nebo drog,“ dodala Šebková.

Doprava byla na místě nehody řízena přes dvě hodiny kyvadlově, vozidla musela projíždět pomalu jedoucími kolonami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře