Reklama
reklama

Našel se kryt studny, do které u školky spadli dva chlapci. Vytáhli ho z vody potápěči

Nové skutečnosti se v těchto dnech objevily při prověřování případu pádu dvou dětí do studny v areálu mateřské školy v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Policejní potápěči na dně studny nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl chránit právě proti pádu osob do studny.

Případ se stal v pondělí 16. června kolem 11 hodiny dopoledne. Do studny hluboké 11 metrů s hloubkou vody 4 metry spadli dva sedmiletí chlapci. Zachránila je jejich učitelka Martina Zbytková, která nejprve duchapřítomně zavolala na tísňovou linku, pak poslala děti do školky pro pomoc a poté se do studny za nimi spustila. Držela je v ledové vodě na kolenou, dokud je ze studny nedostali hasiči a záchranáři. Zachránila tak chlapcům život a minulý týden dostala za tento čin Zlatou medaili kraje.

Studnu v minulém týdnu znovu prozkoumali policejní potápěči. Na dně nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl studnu chránit právě proti pádu osob. Betonový kryt byl poškozený a rozlomený na několik částí. „Z šetření a výslechů osob vyplynulo, že chlapci na studnu sami vylezli. Betonová, nikoliv kovová, část studny však jejich váhu nevydržela a chlapci se tak propadli dovnitř,“ popsala výsledky vyšetřování mluvčí policie Iva Šebková.

Nepotvrdila se tak jedna z verzí, podle níž měl neznámý pachatel úmyslně odstranit a odcizit část betonového krytu vodárenského zařízení. Vzhledem k tomu, že kryt na studni byl, ale pod váhou chlapců se propadl, je tedy jasné, že při pobytu na školní zahradě nepochybila ani učitelka. Šlo o nešťastnou náhodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře