Reklama
reklama

Našel se kryt studny, do které u školky spadli dva chlapci. Vytáhli ho z vody potápěči

Nové skutečnosti se v těchto dnech objevily při prověřování případu pádu dvou dětí do studny v areálu mateřské školy v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Policejní potápěči na dně studny nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl chránit právě proti pádu osob do studny.

Případ se stal v pondělí 16. června kolem 11 hodiny dopoledne. Do studny hluboké 11 metrů s hloubkou vody 4 metry spadli dva sedmiletí chlapci. Zachránila je jejich učitelka Martina Zbytková, která nejprve duchapřítomně zavolala na tísňovou linku, pak poslala děti do školky pro pomoc a poté se do studny za nimi spustila. Držela je v ledové vodě na kolenou, dokud je ze studny nedostali hasiči a záchranáři. Zachránila tak chlapcům život a minulý týden dostala za tento čin Zlatou medaili kraje.

Studnu v minulém týdnu znovu prozkoumali policejní potápěči. Na dně nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl studnu chránit právě proti pádu osob. Betonový kryt byl poškozený a rozlomený na několik částí. „Z šetření a výslechů osob vyplynulo, že chlapci na studnu sami vylezli. Betonová, nikoliv kovová, část studny však jejich váhu nevydržela a chlapci se tak propadli dovnitř,“ popsala výsledky vyšetřování mluvčí policie Iva Šebková.

Nepotvrdila se tak jedna z verzí, podle níž měl neznámý pachatel úmyslně odstranit a odcizit část betonového krytu vodárenského zařízení. Vzhledem k tomu, že kryt na studni byl, ale pod váhou chlapců se propadl, je tedy jasné, že při pobytu na školní zahradě nepochybila ani učitelka. Šlo o nešťastnou náhodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře