Reklama
reklama

Našel se kryt studny, do které u školky spadli dva chlapci. Vytáhli ho z vody potápěči

Nové skutečnosti se v těchto dnech objevily při prověřování případu pádu dvou dětí do studny v areálu mateřské školy v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Policejní potápěči na dně studny nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl chránit právě proti pádu osob do studny.

Případ se stal v pondělí 16. června kolem 11 hodiny dopoledne. Do studny hluboké 11 metrů s hloubkou vody 4 metry spadli dva sedmiletí chlapci. Zachránila je jejich učitelka Martina Zbytková, která nejprve duchapřítomně zavolala na tísňovou linku, pak poslala děti do školky pro pomoc a poté se do studny za nimi spustila. Držela je v ledové vodě na kolenou, dokud je ze studny nedostali hasiči a záchranáři. Zachránila tak chlapcům život a minulý týden dostala za tento čin Zlatou medaili kraje.

Studnu v minulém týdnu znovu prozkoumali policejní potápěči. Na dně nakonec objevili chybějící část betonového krytu, který měl studnu chránit právě proti pádu osob. Betonový kryt byl poškozený a rozlomený na několik částí. „Z šetření a výslechů osob vyplynulo, že chlapci na studnu sami vylezli. Betonová, nikoliv kovová, část studny však jejich váhu nevydržela a chlapci se tak propadli dovnitř,“ popsala výsledky vyšetřování mluvčí policie Iva Šebková.

Nepotvrdila se tak jedna z verzí, podle níž měl neznámý pachatel úmyslně odstranit a odcizit část betonového krytu vodárenského zařízení. Vzhledem k tomu, že kryt na studni byl, ale pod váhou chlapců se propadl, je tedy jasné, že při pobytu na školní zahradě nepochybila ani učitelka. Šlo o nešťastnou náhodu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře