Reklama
reklama

Na náměstí ve Slavkově u Brna najdete kavárnu se stylem

Kavárnu, která má styl nejen v přípravě kávy, zákusků nebo zmrzliny, ale má styl i ve svém názvu mají na náměstí ve Slavkově u Brna. Style Cafe je rodinný podnik, za pultem s kavárenskou zástěrou tam sedm dní v týdnu potkáte manžele Doubkovi a i jejich dceru. 

Kavárna je ve Slavkově otevřena už sedmým rokem, za tu dobu posbírala několik ocenění, mezi nimiž nechybí ani cena Sdružení českých spotřebitelů „Spokojený zákazník Jihomoravského kraje“.

Ve Style Cafe se posadíte do prostor starého měšťanského domu, obklopí vás dřevěný nábytek, historická dlažba, původní kachlová kamna a nažehlené bílé záclonky.

Ke kavárně utekl její majitel Michal Doubek z prodejny s dárkovým zbožím. „Už mě nebavilo sedět a čekat na zákazníky, připadal jsem si jako v trafice a dobrá kavárna byla něco, co Slavkovu chybělo,“ říká Doubek. Sám sebe označil za bývalého kavárenského povaleče, který si byl schopen objednat alžírskou kávu se šlehačkou a vaječným koňakem.

Dnes už je ale vše jinak. V rodinném podniku nabízí jen tu nejlepší kvalitu. Ve Style Cafe se každý den připravuje pomocí italské technologie dvacítka zákusků, italská káva a točení i kopečková domácí zmrzlina. „Uzavřeli jsme ten pomyslný kruh nabídky kavárny, jsme soběstační,“ pochvaluje si a slibuje: „Zavítejte k nám a já vám připravím dobrou kávu.“

Zákazníci do slavkovské kavárny přijíždí ze širokého okolí. „Je to naprosto bezkonkurenční podnik, který má jen jednu vadu. Když ho jednou navštívíte, už si nikde jinde v republice nedáte zákusek,“ napsal například na Facebooku o kavárně Michal Marcián.

Doubkovi sází na vlastní úsudek i při přijímání zaměstnanců. „Nemám tu ani jednoho vyučeného cukráře, ani jednoho číšníka. Pracují u nás jen ti, které tato práce baví. To je důležité a to se odrazí i ve spokojenosti zákazníků,“ dodává majitel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře