Reklama
reklama

Mladí slavili konec prázdnin. S alkoholem a drogami

Zapít konec prázdnin a pořádně si užít poslední dny před začátkem školních povinností - k tomu se odhodlala mládež  na Blanensku i na Vyškovsku. Potvrdily to výsledky policejní akce, při níž policisté v noci na sobotu kontrolovali restaurace, bary a diskotéky právě proto, aby zjistili, zda tam neoprávněně nenalévají alkohol.

Na Boskovicku a na Letovicku tak policisté zkontrolovali celkem 49 provozoven, v nichž se bavilo kolem padesáti lidí mladších 18 let. Tři z nich byli pod vlivem alkoholu. Rekordmankou byla šestnáctiletá dívka, která měla v dechu 0,93 promile. Kromě toho policisté odhalili také další dva mladistvé, kteří byli pod vlivem marihuany, což prokázal speciální tester na drogy.

Ve Slavkově u Brna policisté zkontrolovali sedm restaurací a barů a také místní diskotéku. Pod vlivem tam bylo celkem jedenáct mladistvých. Nejmladší opilé bylo teprve 15 let, v dechu měla 0,27 promile. Nejvyšší hladina alkoholu v krvi pak byla naměřena šestnáctiletému chlapci, který měl v dechu 0,9 promile.

„Případy budou mít dohru na orgánu sociálně právní ochrany dětí a pro ty, kteří mladistvým alkohol podali pak přes správním orgánem,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková.

Kromě mladých se policisté na konci prázdnin zaměřili také na řidiče a na jejich bezpečný návrat z prázdnin. Během této akce v pátek v odpoledních a večerních hodinách policisté na Blanensku a na Vyškovsku zkontrolovali téměř 260 vozidel. A to zejména na hlavních tazích, tedy silnici vedoucí z Brna na Svitavy a na silnici vedoucí z Brna na Uherské Hradiště.

Odhalili celkem 35 přestupků a uložili pokuty ve výši 15 tisíc korun. Mezi nejčastější přestupky patřila rychlá jízda, nepoužívání bezpečnostních pásů nebo špatný technický stav aut. Jeden řidič vyjel na silnici, aniž by byl vlastníkem řidičského oprávnění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře