Reklama
reklama

Mládě vzácného druhu osla, první v České republice, se narodilo v zoo ve Vyškově

Ve vyškovském zooparku se narodilo mládě vzácného osla poitouského. Jde o první mládě tohoto plemene, které přišlo v České republice na svět. Domovem oslů poitouských je Francie, kde toto plemeno zhruba před 30 lety téměř vyhynulo. 

Vyškovská zoo se zaměřuje na chov domácích hospodářských zvířat z celého světa. Letos v dubnu získala chovnou skupinu vzácných oslů z francouzského ZOO de Champrepus v Normandii. Tvoří ji samec a tři samice.  "Jedna z přivezených samic byla březí. Porod dopadl dobře. Oslík se má čile k světu," uvedl mluvčí zoo Petr Bláha.

Osel poitouský je největším plemenem svého živočišného druhu. V kohoutku mohou hřebci měřit až téměř 160 centimetrů a váží od 350 do 450 kilogramů. Vzrůstem je podobný menšímu koni. Tento druh oslů se vyznačuje velkou odolností. Francouzská armáda je kdysi používala k tažení děl.

Před zhruba 30 lety se počet oslů poitouských snížil na pouhých 44. "Jen za velkého úsilí několika nadšenců se toto obdivuhodné plemeno podařilo zachránit. V současné době evropská populace představuje přes dvě stě kusů," dodal Bláha.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře