Reklama
reklama

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice se pojede ve Slavkově u Brna

Naposledy jej Česko organizovalo v roce 2011 na Svatém kopečku u Olomouce. Další dva roky se pořadatelské funkce ujali slovenští sousedé a nyní se opět vrací organizátorská role naší republice. Od 26. do 29. června je soutěžní trasa zvolena přes Slavkov u Brna.

Okolní obce se připravují na uzavírky, závod se zase těší na hvězdné účastníky. Těmi bude Martina Sáblíková, Roman Kreuziger nebo Zdeněk Štybar. Ve středu 25. června si soutěžící vylosují pořadí, ve čtvrtek startují od půl jedenácté ženy juniorky a o půl páté vyjíždí muži. Ti budou vyrážet z Palackého náměstí, ulicí Československé armády do Nížkovic, projedou ulicí Petra Košťála v Kobeřicích a pokračovat budou na Bílého Vlka.

Celková délka je dvacet kilometrů. O víkendu je pak závodní okruh Slavkov u Brna – Rousínov – Němčany – Slavkov. Soutěž skončí v neděli 29. června. Pro vedlejší vesnice tato velká událost znamená ale komplikace. V Křenovicích bude v jeden den hlavní silnice jednosměrně uzavřena a o víkendu budou muset tamní pro cestu do Slavkova zvolit místo přímé trasy - směr Hrušky a Vážany nad Litavou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře