Reklama
reklama

Lidé volají o pomoc pro kachny a labutě. Myslí si, že ptáci přimrzli

Čtyřikrát v neděli jihomoravští hasiči vyjížděli k záchraně přimrzlých labutí a kachen. Ani v jednom případě však opeřenci pomoc nepotřebovali.

Každý rok se hasiči setkávají s tím, že je lidé volají k záchraně labutí, které jsou přimrzlé k vodní hladině. Vzhledem k tomu, že letošní zima dlouho nevytvářela na vodních plochách led, nemuseli hasiči tyto události řešit. Situace se změnila tento víkend, kdy jednotky hasičů vyjely k sedmi podobným událostem. V každém z těchto případů se nakonec ukázalo, že zvířata nejsou v ohrožení života a nepotřebují pomoc.

„Scénář případů je vždy velmi podobný tomu, jaký byl dnes po poledni ve Vyškově. Hasiči přijeli k rybníku, na kterém asi padesát metrů od břehu odpočívalo hejno kachen. S pomocí člunu a záchranné nafukovací lávky se hasiči k hejnu přiblížili. Kachny se v tu chvíli zvedly a odletěly,“ popsal zásahy mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči jsou však i nadále připraveny vyjíždět k záchraně lidí a zvířat na vodních hladinách. Lidé hasičům mohou pomoci sledováním kachen a labutí. Dlouhodobý pobyt opeřenců na vodní hladině může znamenat, že skutečně potřebují pomoc. Lidé také mohou zkusit zvířata vyplašit a zjistit, zda odletí. „V žádném případě však nedoporučujeme vstup na ledovou plochu,“ upozornil Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře