Reklama
reklama

Lidé volají o pomoc pro kachny a labutě. Myslí si, že ptáci přimrzli

Čtyřikrát v neděli jihomoravští hasiči vyjížděli k záchraně přimrzlých labutí a kachen. Ani v jednom případě však opeřenci pomoc nepotřebovali.

Každý rok se hasiči setkávají s tím, že je lidé volají k záchraně labutí, které jsou přimrzlé k vodní hladině. Vzhledem k tomu, že letošní zima dlouho nevytvářela na vodních plochách led, nemuseli hasiči tyto události řešit. Situace se změnila tento víkend, kdy jednotky hasičů vyjely k sedmi podobným událostem. V každém z těchto případů se nakonec ukázalo, že zvířata nejsou v ohrožení života a nepotřebují pomoc.

„Scénář případů je vždy velmi podobný tomu, jaký byl dnes po poledni ve Vyškově. Hasiči přijeli k rybníku, na kterém asi padesát metrů od břehu odpočívalo hejno kachen. S pomocí člunu a záchranné nafukovací lávky se hasiči k hejnu přiblížili. Kachny se v tu chvíli zvedly a odletěly,“ popsal zásahy mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči jsou však i nadále připraveny vyjíždět k záchraně lidí a zvířat na vodních hladinách. Lidé hasičům mohou pomoci sledováním kachen a labutí. Dlouhodobý pobyt opeřenců na vodní hladině může znamenat, že skutečně potřebují pomoc. Lidé také mohou zkusit zvířata vyplašit a zjistit, zda odletí. „V žádném případě však nedoporučujeme vstup na ledovou plochu,“ upozornil Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře