Reklama
reklama

Iva Hüttnerová ukázala své obrázky na výstavě ve Slavkově

Po slavnostním zahájení letošní sezony na zámku se většina jejích účastníků přemístila do Rubensova sálu, kde probíhala autogramiáda paní Ivy Hüttnerové, která i po náročném dni, kdy od brzkých ranních hodin natáčela další díl seriálu Ordinace v růžové zahradě, přijela mezi své obdivovatele.

V pokladně zámku vykoupili všechny její reprodukce, knihy a grafiky a vystáli si dlouhou frontu, aby jim paní Hüttnerová napsala věnování. Paní Iva vždy usměvavá a velmi příjemná i přes dvouhodinové podepisování prohodila s každým pár slov, třeba i na téma osoby paní Lepařové. Věřím, že pro každého návštěvníka bylo setkání s její osobou velkým zážitkem.

Samotná výstava jejich krásných a milých obrázků je doplněna dobovými věcmi z depozitáře zámku – historické velké kolo, proutěný kočárek a všechny figuríny, které mají dobové oblečení. Na včerejší výstavě je vystřídali členové občanského sdružení Per Vobis, kteří byli v kostýmech doplňkem celého prostředí. Výstava byla podbarvena vystoupením dvou žákyň ZUŠ J. Kvapila z Brna, které hrály na housle a harmoniku známé lidové písničky. Zpestřením výstavy je replika Koloniálu, kde si včera návštěvníci mohli zakoupit různé upečené dobroty a mohu říci, že asi všem chutnalo, protože zbyly jen prázdné mísy. Bohužel mlsání bylo jen na zahájení výstavy, ale budoucí návštěvníci se mohou podívat, jak byl takový obchůdek vybaven a co se v něm dalo koupit.

Paní Hüttnerová byla sice po celodenním maratonu unavená, ale moc spokojená. Měla velkou radost, že je o její výstavu ve Slavkově takový zájem. Prohlásila, že s tak velkou účastí se ještě nikde nesetkala. Slavkov má moc ráda a slíbila, že opět přijede třeba na nějakou besedu.

Výstavu si návštěvníci mohou prohlédnout do konce května.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře