Reklama
reklama

Iva Hüttnerová ukázala své obrázky na výstavě ve Slavkově

Po slavnostním zahájení letošní sezony na zámku se většina jejích účastníků přemístila do Rubensova sálu, kde probíhala autogramiáda paní Ivy Hüttnerové, která i po náročném dni, kdy od brzkých ranních hodin natáčela další díl seriálu Ordinace v růžové zahradě, přijela mezi své obdivovatele.

V pokladně zámku vykoupili všechny její reprodukce, knihy a grafiky a vystáli si dlouhou frontu, aby jim paní Hüttnerová napsala věnování. Paní Iva vždy usměvavá a velmi příjemná i přes dvouhodinové podepisování prohodila s každým pár slov, třeba i na téma osoby paní Lepařové. Věřím, že pro každého návštěvníka bylo setkání s její osobou velkým zážitkem.

Samotná výstava jejich krásných a milých obrázků je doplněna dobovými věcmi z depozitáře zámku – historické velké kolo, proutěný kočárek a všechny figuríny, které mají dobové oblečení. Na včerejší výstavě je vystřídali členové občanského sdružení Per Vobis, kteří byli v kostýmech doplňkem celého prostředí. Výstava byla podbarvena vystoupením dvou žákyň ZUŠ J. Kvapila z Brna, které hrály na housle a harmoniku známé lidové písničky. Zpestřením výstavy je replika Koloniálu, kde si včera návštěvníci mohli zakoupit různé upečené dobroty a mohu říci, že asi všem chutnalo, protože zbyly jen prázdné mísy. Bohužel mlsání bylo jen na zahájení výstavy, ale budoucí návštěvníci se mohou podívat, jak byl takový obchůdek vybaven a co se v něm dalo koupit.

Paní Hüttnerová byla sice po celodenním maratonu unavená, ale moc spokojená. Měla velkou radost, že je o její výstavu ve Slavkově takový zájem. Prohlásila, že s tak velkou účastí se ještě nikde nesetkala. Slavkov má moc ráda a slíbila, že opět přijede třeba na nějakou besedu.

Výstavu si návštěvníci mohou prohlédnout do konce května.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře