Reklama
reklama

Iva Hüttnerová ukázala své obrázky na výstavě ve Slavkově

Po slavnostním zahájení letošní sezony na zámku se většina jejích účastníků přemístila do Rubensova sálu, kde probíhala autogramiáda paní Ivy Hüttnerové, která i po náročném dni, kdy od brzkých ranních hodin natáčela další díl seriálu Ordinace v růžové zahradě, přijela mezi své obdivovatele.

V pokladně zámku vykoupili všechny její reprodukce, knihy a grafiky a vystáli si dlouhou frontu, aby jim paní Hüttnerová napsala věnování. Paní Iva vždy usměvavá a velmi příjemná i přes dvouhodinové podepisování prohodila s každým pár slov, třeba i na téma osoby paní Lepařové. Věřím, že pro každého návštěvníka bylo setkání s její osobou velkým zážitkem.

Samotná výstava jejich krásných a milých obrázků je doplněna dobovými věcmi z depozitáře zámku – historické velké kolo, proutěný kočárek a všechny figuríny, které mají dobové oblečení. Na včerejší výstavě je vystřídali členové občanského sdružení Per Vobis, kteří byli v kostýmech doplňkem celého prostředí. Výstava byla podbarvena vystoupením dvou žákyň ZUŠ J. Kvapila z Brna, které hrály na housle a harmoniku známé lidové písničky. Zpestřením výstavy je replika Koloniálu, kde si včera návštěvníci mohli zakoupit různé upečené dobroty a mohu říci, že asi všem chutnalo, protože zbyly jen prázdné mísy. Bohužel mlsání bylo jen na zahájení výstavy, ale budoucí návštěvníci se mohou podívat, jak byl takový obchůdek vybaven a co se v něm dalo koupit.

Paní Hüttnerová byla sice po celodenním maratonu unavená, ale moc spokojená. Měla velkou radost, že je o její výstavu ve Slavkově takový zájem. Prohlásila, že s tak velkou účastí se ještě nikde nesetkala. Slavkov má moc ráda a slíbila, že opět přijede třeba na nějakou besedu.

Výstavu si návštěvníci mohou prohlédnout do konce května.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře