Reklama
reklama

Hasiči odřízli střechu a vytáhli z auta ženu. Šestiletý chlapec záchraně přihlížel

U Hodějic na Vyškovsku včera večer havarovalo osobní auto. Hasiči vyprostili zraněnou mladou ženu. Záchranná služba odvezla také mladého muže a asi šestiletého chlapce.

Nehoda se stala na frekventované silnici I/50. Osobní vůz Škoda vyjel ve směru od Slavkova ze silnice a čelně havaroval do stromu. Auto zůstalo po nehodě převrácené na levém boku a od motoru stoupal kouř. Kolemjedoucí lidé začali zdánlivý požár hasit přenosnými hasícími přístroji.

Hasiči původně vyjížděli k požáru osobního vozu. Operační středisko vyslalo na místo dobrovolné hasiče z Bučovic a profesionální jednotky ze Slavkova u Brna a Bučovic. Při příjezdu bylo jasné, že situace je mnohem komplikovanější. Hasiči ihned pokračovali v hašení a současně zahájili vyprošťovaní zraněné ženy. Mladý muž byl v té době již mimo vozidlo, stejně jako malý chlapec. Ten měl dočasný azyl v jednom ze stojících vozidel projíždějících řidičů. Od hasičů dostal plyšového dráčka Hasíka pro zmírnění stresu.

Po patnácti minutách od příjezdu první jednotky hasiči ženu z vozu vyprostili. Museli při tom odstranit střechu vozidla. Posádkám vozidel záchranné služby pomáhali s ošetřováním zraněných. Ta postupně odvezla všechny tři cestující včetně malého chlapce.

Silnice I/50 byla od příjezdu první jednotky krátce po sedmé hodině neprůjezdná až téměř do půl deváté. Policie provoz odkláněla na objízdnou trasu. Po uvolnění jednoho jízdního pruhu začali policisté řídit dopravu kyvadlově. Po deseti minutách však musela hlídka odjet k jiné události a hasiči převzali usměrňování dopravy.

S přicházejícím večerem nařídil velitel zásahu osvětlit místo nehody. Po došetření události dopravní policií asistovali hasiči při nakládání vraku vozidla na odtah. Silnici ještě uklidili od následků nehody a krátce před půl desátou se jednotky hasičů rozjely na své základny. Jednotku SDH z Bučovic odeslal velitel zásahu zpět na základnu po ukončení záchranných prací.

Vyšetřovatel příčin vzniku požárů, který přijel na místo nehody konstatoval, že k požáru ve skutečnosti nedošlo. Kouř s největší pravděpodobností vycházel od vystřelených airbagů a poškozeného motoru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře