Reklama
reklama

Hasiči odřízli střechu a vytáhli z auta ženu. Šestiletý chlapec záchraně přihlížel

U Hodějic na Vyškovsku včera večer havarovalo osobní auto. Hasiči vyprostili zraněnou mladou ženu. Záchranná služba odvezla také mladého muže a asi šestiletého chlapce.

Nehoda se stala na frekventované silnici I/50. Osobní vůz Škoda vyjel ve směru od Slavkova ze silnice a čelně havaroval do stromu. Auto zůstalo po nehodě převrácené na levém boku a od motoru stoupal kouř. Kolemjedoucí lidé začali zdánlivý požár hasit přenosnými hasícími přístroji.

Hasiči původně vyjížděli k požáru osobního vozu. Operační středisko vyslalo na místo dobrovolné hasiče z Bučovic a profesionální jednotky ze Slavkova u Brna a Bučovic. Při příjezdu bylo jasné, že situace je mnohem komplikovanější. Hasiči ihned pokračovali v hašení a současně zahájili vyprošťovaní zraněné ženy. Mladý muž byl v té době již mimo vozidlo, stejně jako malý chlapec. Ten měl dočasný azyl v jednom ze stojících vozidel projíždějících řidičů. Od hasičů dostal plyšového dráčka Hasíka pro zmírnění stresu.

Po patnácti minutách od příjezdu první jednotky hasiči ženu z vozu vyprostili. Museli při tom odstranit střechu vozidla. Posádkám vozidel záchranné služby pomáhali s ošetřováním zraněných. Ta postupně odvezla všechny tři cestující včetně malého chlapce.

Silnice I/50 byla od příjezdu první jednotky krátce po sedmé hodině neprůjezdná až téměř do půl deváté. Policie provoz odkláněla na objízdnou trasu. Po uvolnění jednoho jízdního pruhu začali policisté řídit dopravu kyvadlově. Po deseti minutách však musela hlídka odjet k jiné události a hasiči převzali usměrňování dopravy.

S přicházejícím večerem nařídil velitel zásahu osvětlit místo nehody. Po došetření události dopravní policií asistovali hasiči při nakládání vraku vozidla na odtah. Silnici ještě uklidili od následků nehody a krátce před půl desátou se jednotky hasičů rozjely na své základny. Jednotku SDH z Bučovic odeslal velitel zásahu zpět na základnu po ukončení záchranných prací.

Vyšetřovatel příčin vzniku požárů, který přijel na místo nehody konstatoval, že k požáru ve skutečnosti nedošlo. Kouř s největší pravděpodobností vycházel od vystřelených airbagů a poškozeného motoru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře