Reklama
reklama

Hasiči odřízli střechu a vytáhli z auta ženu. Šestiletý chlapec záchraně přihlížel

U Hodějic na Vyškovsku včera večer havarovalo osobní auto. Hasiči vyprostili zraněnou mladou ženu. Záchranná služba odvezla také mladého muže a asi šestiletého chlapce.

Nehoda se stala na frekventované silnici I/50. Osobní vůz Škoda vyjel ve směru od Slavkova ze silnice a čelně havaroval do stromu. Auto zůstalo po nehodě převrácené na levém boku a od motoru stoupal kouř. Kolemjedoucí lidé začali zdánlivý požár hasit přenosnými hasícími přístroji.

Hasiči původně vyjížděli k požáru osobního vozu. Operační středisko vyslalo na místo dobrovolné hasiče z Bučovic a profesionální jednotky ze Slavkova u Brna a Bučovic. Při příjezdu bylo jasné, že situace je mnohem komplikovanější. Hasiči ihned pokračovali v hašení a současně zahájili vyprošťovaní zraněné ženy. Mladý muž byl v té době již mimo vozidlo, stejně jako malý chlapec. Ten měl dočasný azyl v jednom ze stojících vozidel projíždějících řidičů. Od hasičů dostal plyšového dráčka Hasíka pro zmírnění stresu.

Po patnácti minutách od příjezdu první jednotky hasiči ženu z vozu vyprostili. Museli při tom odstranit střechu vozidla. Posádkám vozidel záchranné služby pomáhali s ošetřováním zraněných. Ta postupně odvezla všechny tři cestující včetně malého chlapce.

Silnice I/50 byla od příjezdu první jednotky krátce po sedmé hodině neprůjezdná až téměř do půl deváté. Policie provoz odkláněla na objízdnou trasu. Po uvolnění jednoho jízdního pruhu začali policisté řídit dopravu kyvadlově. Po deseti minutách však musela hlídka odjet k jiné události a hasiči převzali usměrňování dopravy.

S přicházejícím večerem nařídil velitel zásahu osvětlit místo nehody. Po došetření události dopravní policií asistovali hasiči při nakládání vraku vozidla na odtah. Silnici ještě uklidili od následků nehody a krátce před půl desátou se jednotky hasičů rozjely na své základny. Jednotku SDH z Bučovic odeslal velitel zásahu zpět na základnu po ukončení záchranných prací.

Vyšetřovatel příčin vzniku požárů, který přijel na místo nehody konstatoval, že k požáru ve skutečnosti nedošlo. Kouř s největší pravděpodobností vycházel od vystřelených airbagů a poškozeného motoru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře